Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/2017

BIOLOGIA

  1. Olimpiada Ekologiczna
  • Dominik Iskrzyński (IF) – laureat etapu centralnego (opiekun p. Małgorzata Panicz)
  • Piotr Zając (IIF) – finalista etapu centralnego (opiekun p. Agnieszka Krawczyk-Broszkowska)

 

  1. Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu
  • Radosław Ciesielski (IIIF) – udział w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Małgorzata Panicz)
  • Bartosz Kipigroch (IIIF) – udział w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Małgorzata Panicz)

 

  1. Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS
  • Karolina Raksa (IIIF) – udział w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Małgorzata Panicz)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-Planeta
  • Sylwia Morawiec (IIB) – wyróżnienie (opiekun p. Małgorzata Panicz)
  • Piotr Zając (IIF) – najlepszy wynik w szkole (opiekun p. Agnieszka Krawczyk Broszkowska)

 

CHEMIA

  1. LXIII Olimpiada Chemiczna
  • Karolina Raksa (IIIF) – udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Jan Kowalczyk (IIIF) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Maria Dobielska (IIIF) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Natalia Krakowska (IIIB) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Aleksandra Furmańczyk (IIIB) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Filip Więckowski (IIIB) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. IV Turniej Chemiczny AJD (etap regionalny)
  • Maria Dobielska (IIIF) – finalistka (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Karolina Raksa (IIIF) – finalistka (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. XXV Konkurs Chemiczny Politechniki Śląskiej (etap centralny)
  • Maria Dobielska (IIIF) – finalistka (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. VIII Powiatowy Konkurs „Nie zobojętniaj się na chemię”
  • Radosław Ciesielski (IIIF) – I miejsce (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Natalia Krakowska (IIIB) – II miejsce (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Jan Kowalczyk (IIIF) – wyróżnienie (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Aleksandra Nitecka (IIIF) – wyróżnienie (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Alkohol – chemiczna pułapka (konkurs powiatowy)
  • Weronika Rudzka (IIB) – I miejsce w kategorii praca plastyczna (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)
  • Julia Dobielska (IB) – I miejsce w kategorii plakat (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Julia Wojtecka (IA) – I miejsce w kategorii ulotka (opiekun p. Agnieszka Krawczyk-Broszkowska)
  • Dominika Pluta (IE) – II miejsce w kategorii ulotka (opiekun p. Agnieszka Krawczyk-Broszkowska)
  • Patrycja Szczepanik (IF) – III miejsce w kategorii plakat (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”
  • Piotr Szyszka, Klaudia Baryła (IIF), Karolina Braszyńska (IIB) – wyróżnienie (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)
  • Natalia Krakowska, Jakub Misiak, Aleksandra Furmańczyk, Monika Pacholik, Marlena Bobrowska, Filip Więckowski, Weronika Łatacz (IIIB), Jan Kowalczyk, Radosław Ciesielski, Maria Dobielska, Karolina Raksa (IIIF) – wyróżnienie (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

EKONOMIA/PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  1. I Olimpiada Statystyczna
  • Przemysław Bus (IIID) – finalista etapu centralnego (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Mateusz Śliwakowski (IIID) – finalista etapu centralnego (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Agnieszka Łakoma (IIID) – udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Konkurs Ogólnopolski PRODUKCIK 2017
  • Karina Pawelec, Paulina Dzwonkowska, Julia Rokita, Kamil Pieniążek (IIE) – Decor Cafe – finaliści etapu centralnego (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Ewa Sommerfeld, Kinga Mofina, Dagmara Bernaś, Natalia Kopiecka (IIE) – Sweet Dreams – finaliści etapu centralnego (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Bądż Przedsiębiorczy – wypromuj własną firmę” (konkurs powiatowy)
  • Natalia Sokołowska, Dominika Pluta, Klaudia Przerada, Aleksandra Barańska (IE) – III miejsce (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

FILOZOFIA

  1. Olimpiada Filozoficzna
  • Karolina Klekowska (IIB) – kwalifikacja do etapu okręgowego (opiekun p. Jacek Michniowski)

 

GEOGRAFIA

  1. Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geoplaneta Plus”
  • Angelika Pieśniewska (IIIE) – wyróżnienie (opiekun p. Magda Wojdełko)

 

HISTORIA/WOS

  1. Olimpiada Historyczna
  • Karolina Patek (IIIC) – kwalifikacja do części ustnej etapu okręgowego (opiekun p. Paweł Rorat)

 

  1. Konkurs Numizmatyczny „Grosik” (konkurs powiatowy)
  • Jakub Grębowicz (IIID) – III miejsce (opiekun p. Magdalena Więcek)

 

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

  1. Szekspir- monologi i sceny dramatyczne (konkurs powiatowy)
  • Kamil Zyzik (IIIC) – I miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Anna Haddani)
  • Patrycja Alama (IIA) – II miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Barbara Aksman)
  • Halszka Ciesielska, Sara Molik, Natalia Wlaźlak (IID) – II miejsce w kategorii scena dramatyczna (opiekun p. Agnieszka Łęgowik)
  • Martyna Iwanowicz, Ida Szataniak (IB) – III miejsce w kategorii scena dramatyczna (opiekunowie p. Marta Kajc-Ociepa i p. Natalia Król)
  • Anita Łęgowik (IIIE) – III miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Barbara Aksman)
  • Karolina Bałut (IIIA) – III miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Barbara Aksman)
  • Karol Mazurek (ID) – wyróżnienie w kategorii monolog (opiekun p. Barbara Aksman)

 

  1. IV Konkurs Translatorski w Kleszczowie
  • Aleksandra Trachta (IIA) – II miejsce (opiekun p. Barbara Aksman)
  • Piotr Knop (IIA) – wyróżnienie (opiekun p. Marta Kajc-Ociepa)

 

  1. Multimedialny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (konkurs powiatowy)
  • Żaneta Zakrzewska (IE) – I miejsce (opiekun p. Agnieszka Łęgowik)
  • Aleksandra Trachta (IIA) – III miejsce (opiekun p. Barbara Aksman)

 

JĘZYK POLSKI                      

  1. XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Aleksandra Trachta (IIA) – udział w pisemnych eliminacjach okręgowych (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Rafaela Pabich (IIA) – udział w pisemnych eliminacjach okręgowych (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. XIX Konkurs Ortograficzny „Miłość pisze się Jezus”
  • Aleksandra Trachta (IIA) – I miejsce w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Agata Klimczyk (IE) – III miejsce w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Joanna Juziak (IC)- IV miejsce w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Mariola Rudecka)
  • Katarzyna Dzwonkowska (IE) – udział w półfinale w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. VIII Dyktando Kleszczowskie (konkurs ogólnopolski)
  • Agata Klimczyk (IE) – II miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Recytatorski im. ks. J.Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”(konkurs ogólnopolski)
  • Adrianna Moroń (IIIB) – I miejsce w kategorii poezja śpiewana (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Karolina Derwisz (IB) – III miejsce (opiekun p. Żaneta Łęczycka)
  • Aleksandra Kotlewska (IE) – wyróżnienie w kategorii recytacja (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Szekspir – Monologi i sceny dramatyczne (konkurs powiatowy)
  • Karol Mazurek (ID) – I miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)
  • Patrycja Alama (IIA) – I miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Iga Dygudaj (IE) i Natalia Piasecka (IB) – I miejsce w kategorii scena dramatyczna (opiekunowie Marzanna Lempart i p. Żaneta Łęczycka)
  • Katarzyna Oberska (IF) – II miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)
  • Angelika Pieśniewska, Anita Łęgowik (IIIE) – II miejsce w kategorii scena dramatyczna (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)
  • Mikołaj Malicki (IF) – III miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)

 

  1. Konkurs Recytatorski im. K.K.Baczyńskiego „Kochać to znaczy tworzyć” (konkurs powiatowy)
  • Kamil Zyzik (IIIC) – I miejsce w kategorii recytacja (opiekun p. Mariola Rudecka)
  • Patrycja Alama (IIA) – II miejsce w kategorii recytacja (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Natalia Piasecka (IB) – III miejsce w kategorii recytacja (opiekun p. Żaneta Łęczycka)
  • Paulina Bąk (IIF) – wyróżnienie w kategorii recytacja (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Karolina Derwisz (IB) – wyróżnienie w kategorii recytacja (opiekun p. Żaneta Łęczycka)
  • Paulina Bąk (IIF) – II miejsce w kategorii poezja śpiewana (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Dominika Smyła (IB) – II miejsce w kategorii poezja śpiewana (opiekun p. Żaneta Łęczycka)
  • Adrianna Moroń (IIIB) – III miejsce w kategorii poezja śpiewana (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Recytatorski „Serca nasze odważne” (konkurs powiatowy)
  • Maja Bujacz (IIA) – I miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Poezji Węgierskiej (konkurs wojewódzki)
  • Patrycja Alama (IIA) – II miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Bartosz Cudak (IIIC) – II miejsce (opiekun p. Mariola Rudecka)

 

  1. Mikrofon 2017 Konkurs Wokalny MDK (konkurs powiatowy)
  • Adrianna Moroń (IIIB) – III miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Poezji Marii Konopnickiej (konkurs ogólnopolski)
  • Patrycja Alama (IIA) – II miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości J. Machulskiego w ramach XII Dni Kina (konkurs powiatowy)
  • Aleksandra Kotlewska, Żaneta Zakrzewska, Weronika Oziębała (IE) – III miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Daria Borowik, Marta Kępa (IE) – wyróżnienie (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs na Wideorecenzję w ramach XII Dni Kina (konkurs powiatowy)
  • Agnieszka Dukalska, Bartosz Cudak (IIIC) – I miejsce (opiekun p. Mariola Rudecka)

 

  1. Konkurs Literacki „Dni Rodziny” (konkurs powiatowy)
  • Aleksandra Rutkowska (IE) – III miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Aleksandra Trachta (IIA) – wyróżnienie (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Literacki „Błękit” (konkurs powiatowy)
  • Julia Nowak (IIIA) – II miejsce w kategorii opowiadanie (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)
  • Aleksandra Rutkowska (IE) – III miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Rafaela Pabich (IIA) – wyróżnienie (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej (etap wojewódzki)
  • Karolina Derwisz, Dominika Smyła (IB) – I miejsce (opiekunowie p. Żaneta Łęczycka i p. Bogusław Antczak)
  • Bartosz Cudak (IIIC) – II miejsce (opiekun p. Bogusław Antczak)
  • Kamil Zyzik (IIIC) – III miejsce (opiekun p. Bogusław Antczak)
  • Natalia Piasecka (IB) – wyróżnienie (opiekun p. Żaneta Łęczycka)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs – Rok Henryka Sienkiewicza
  • Julia Nowak (IIIA) – III miejsce (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
  • Bartosz Cudak (IIIC) – I miejsce w powiecie, nominacja do eliminacji rejonowych, nominacja do eliminacji wojewódzkich (opiekun p. Mariola Rudecka)
  • Kamil Zyzik (IIIC) – wyróżnienie w powiecie, nominacja do eliminacji rejonowych, nominacja do eliminacji wojewódzkich, nominacja do eliminacji centralnych (opiekun p. Mariola Rudecka)

 

 

JĘZYK NIEMIECKI

  1. VII Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną „Sport in meinem Leben”
  • Aleksandra Trachta (IIA) – III miejsce (opiekun p. Agnieszka Skura-Garbaciak)

 

  1. IV Konkurs Translatorski w Kleszczowie
  • Aleksandra Trachta (IIA) – II miejsce (opiekun p. Agnieszka Skura-Garbaciak)
  • Piotr Knop (IIIE) – wyróżnienie (opiekun p. Sławomir Lawenda)

 

  1. Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych (konkurs powiatowy)
  • Justyna Trzcionkowska, Aleksandra Piotrowska, Weronika Sambor, Angelika Kucharska (IIA) – III miejsce (opiekun p. Agnieszka Skura-Garbaciak)

 

  1. Festiwal Poezji i Piosenki Niemieckiej (konkurs powiatowy)
  • Anna Kucharczyk (IIIF) – wyróżnienie (opiekun p. Sławomir Lawenda)
  • Adrianna Moroń (IIIB) – wyróżnienie (opiekun p. Sławomir Lawenda)

 

 

 

MATEMATYKA

  1. Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”
  • Mateusz Śliwakowski (IIID) – laureat I stopnia (opiekun p. Urszula Sokolińska)
  • Przemysław Bus, Konrad Chrostowski, Małgorzata Łysik, Adam Kowalik (IIID) – kwalifikacja do II etapu (opiekun p. Urszula Sokolinska)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny
  • Jędrzej Garbaciak (IB) – dyplom za bardzo dobry wynik (opiekun p. Lidia Biernacka)
  • Mateusz Śliwakowski (IIID) – dyplom za bardzo dobry wynik (opiekun p. Urszula Sokolińska)
  • Szymon Rudawski, Dominik Iskrzyński (IF) – dyplom za dobry wynik (opiekun p. Lidia Biernacka)
  • Wiktoria Kęsy, Daniel Zatoń (ID), Małgorzata Łysik, Krzysztof Majak, Dominik Radziejewski (IIID) – dyplom za dobry wynik (opiekun p. Urszula Sokolińska)

 

INNE

  1. Młodzież zapobiega pożarom
  • Wiktor Więdlak (IID) – I miejsce w etapie powiatowym i V miejsce w etapie wojewódzkim (opiekun p. Bogusław Antczak)

 

  1. Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia – Konkurs pt. ”Depresja-poradnik dla pacjenta”
  • Klaudia Baryła (IIF) – III miejsce (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)
  • Klaudia Szelka (IF) – wyróżnienie (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)

 

  1. Konkurs wiedzy o HIV i AIDS (konkurs wojewódzki)
  • Paulina Kowalczyk (IIB) – I miejsce w etapie szkolnym (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)
  • Karolina Raksa (IIIF) – II miejsce w etapie szkolnym (opiekun p. Małgorzata Panicz)

 

BIOLOGIA

  1. Olimpiada Ekologiczna
  • Dominik Iskrzyński (IF) – laureat etapu centralnego (opiekun p. Małgorzata Panicz)
  • Piotr Zając (IIF) – finalista etapu centralnego (opiekun p. Agnieszka Krawczyk-Broszkowska)

 

  1. Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu
  • Radosław Ciesielski (IIIF) – udział w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Małgorzata Panicz)
  • Bartosz Kipigroch (IIIF) – udział w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Małgorzata Panicz)

 

  1. Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS
  • Karolina Raksa (IIIF) – udział w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Małgorzata Panicz)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-Planeta
  • Sylwia Morawiec (IIB) – wyróżnienie (opiekun p. Małgorzata Panicz)
  • Piotr Zając (IIF) – najlepszy wynik w szkole (opiekun p. Agnieszka Krawczyk Broszkowska)

 

CHEMIA

  1. LXIII Olimpiada Chemiczna
  • Karolina Raksa (IIIF) – udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Jan Kowalczyk (IIIF) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Maria Dobielska (IIIF) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Natalia Krakowska (IIIB) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Aleksandra Furmańczyk (IIIB) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Filip Więckowski (IIIB) - udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. IV Turniej Chemiczny AJD (etap regionalny)
  • Maria Dobielska (IIIF) – finalistka (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Karolina Raksa (IIIF) – finalistka (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. XXV Konkurs Chemiczny Politechniki Śląskiej (etap centralny)
  • Maria Dobielska (IIIF) – finalistka (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. VIII Powiatowy Konkurs „Nie zobojętniaj się na chemię”
  • Radosław Ciesielski (IIIF) – I miejsce (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Natalia Krakowska (IIIB) – II miejsce (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Jan Kowalczyk (IIIF) – wyróżnienie (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Aleksandra Nitecka (IIIF) – wyróżnienie (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Alkohol – chemiczna pułapka (konkurs powiatowy)
  • Weronika Rudzka (IIB) – I miejsce w kategorii praca plastyczna (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)
  • Julia Dobielska (IB) – I miejsce w kategorii plakat (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Julia Wojtecka (IA) – I miejsce w kategorii ulotka (opiekun p. Agnieszka Krawczyk-Broszkowska)
  • Dominika Pluta (IE) – II miejsce w kategorii ulotka (opiekun p. Agnieszka Krawczyk-Broszkowska)
  • Patrycja Szczepanik (IF) – III miejsce w kategorii plakat (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”
  • Piotr Szyszka, Klaudia Baryła (IIF), Karolina Braszyńska (IIB) – wyróżnienie (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)
  • Natalia Krakowska, Jakub Misiak, Aleksandra Furmańczyk, Monika Pacholik, Marlena Bobrowska, Filip Więckowski, Weronika Łatacz (IIIB), Jan Kowalczyk, Radosław Ciesielski, Maria Dobielska, Karolina Raksa (IIIF) – wyróżnienie (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

EKONOMIA/PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

  1. I Olimpiada Statystyczna
  • Przemysław Bus (IIID) – finalista etapu centralnego (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Mateusz Śliwakowski (IIID) – finalista etapu centralnego (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Agnieszka Łakoma (IIID) – udział w etapie okręgowym (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Konkurs Ogólnopolski PRODUKCIK 2017
  • Karina Pawelec, Paulina Dzwonkowska, Julia Rokita, Kamil Pieniążek (IIE) – Decor Cafe – finaliści etapu centralnego (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)
  • Ewa Sommerfeld, Kinga Mofina, Dagmara Bernaś, Natalia Kopiecka (IIE) – Sweet Dreams – finaliści etapu centralnego (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

  1. Bądż Przedsiębiorczy – wypromuj własną firmę” (konkurs powiatowy)
  • Natalia Sokołowska, Dominika Pluta, Klaudia Przerada, Aleksandra Barańska (IE) – III miejsce (opiekun p. Sylwia Wawrzyniak)

 

FILOZOFIA

  1. Olimpiada Filozoficzna
  • Karolina Klekowska (IIB) – kwalifikacja do etapu okręgowego (opiekun p. Jacek Michniowski)

 

GEOGRAFIA

  1. Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geoplaneta Plus”
  • Angelika Pieśniewska (IIIE) – wyróżnienie (opiekun p. Magda Wojdełko)

 

HISTORIA/WOS

  1. Olimpiada Historyczna
  • Karolina Patek (IIIC) – kwalifikacja do części ustnej etapu okręgowego (opiekun p. Paweł Rorat)

 

  1. Konkurs Numizmatyczny „Grosik” (konkurs powiatowy)
  • Jakub Grębowicz (IIID) – III miejsce (opiekun p. Magdalena Więcek)

 

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

  1. Szekspir- monologi i sceny dramatyczne (konkurs powiatowy)
  • Kamil Zyzik (IIIC) – I miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Anna Haddani)
  • Patrycja Alama (IIA) – II miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Barbara Aksman)
  • Halszka Ciesielska, Sara Molik, Natalia Wlaźlak (IID) – II miejsce w kategorii scena dramatyczna (opiekun p. Agnieszka Łęgowik)
  • Martyna Iwanowicz, Ida Szataniak (IB) – III miejsce w kategorii scena dramatyczna (opiekunowie p. Marta Kajc-Ociepa i p. Natalia Król)
  • Anita Łęgowik (IIIE) – III miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Barbara Aksman)
  • Karolina Bałut (IIIA) – III miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Barbara Aksman)
  • Karol Mazurek (ID) – wyróżnienie w kategorii monolog (opiekun p. Barbara Aksman)

 

  1. IV Konkurs Translatorski w Kleszczowie
  • Aleksandra Trachta (IIA) – II miejsce (opiekun p. Barbara Aksman)
  • Piotr Knop (IIA) – wyróżnienie (opiekun p. Marta Kajc-Ociepa)

 

  1. Multimedialny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych (konkurs powiatowy)
  • Żaneta Zakrzewska (IE) – I miejsce (opiekun p. Agnieszka Łęgowik)
  • Aleksandra Trachta (IIA) – III miejsce (opiekun p. Barbara Aksman)

 

JĘZYK POLSKI                      

  1. XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Aleksandra Trachta (IIA) – udział w pisemnych eliminacjach okręgowych (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Rafaela Pabich (IIA) – udział w pisemnych eliminacjach okręgowych (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. XIX Konkurs Ortograficzny „Miłość pisze się Jezus”
  • Aleksandra Trachta (IIA) – I miejsce w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Agata Klimczyk (IE) – III miejsce w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Joanna Juziak (IC)- IV miejsce w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Mariola Rudecka)
  • Katarzyna Dzwonkowska (IE) – udział w półfinale w etapie ogólnopolskim (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. VIII Dyktando Kleszczowskie (konkurs ogólnopolski)
  • Agata Klimczyk (IE) – II miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Recytatorski im. ks. J.Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”(konkurs ogólnopolski)
  • Adrianna Moroń (IIIB) – I miejsce w kategorii poezja śpiewana (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Karolina Derwisz (IB) – III miejsce (opiekun p. Żaneta Łęczycka)
  • Aleksandra Kotlewska (IE) – wyróżnienie w kategorii recytacja (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Szekspir – Monologi i sceny dramatyczne (konkurs powiatowy)
  • Karol Mazurek (ID) – I miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)
  • Patrycja Alama (IIA) – I miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Iga Dygudaj (IE) i Natalia Piasecka (IB) – I miejsce w kategorii scena dramatyczna (opiekunowie Marzanna Lempart i p. Żaneta Łęczycka)
  • Katarzyna Oberska (IF) – II miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)
  • Angelika Pieśniewska, Anita Łęgowik (IIIE) – II miejsce w kategorii scena dramatyczna (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)
  • Mikołaj Malicki (IF) – III miejsce w kategorii monolog (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)

 

  1. Konkurs Recytatorski im. K.K.Baczyńskiego „Kochać to znaczy tworzyć” (konkurs powiatowy)
  • Kamil Zyzik (IIIC) – I miejsce w kategorii recytacja (opiekun p. Mariola Rudecka)
  • Patrycja Alama (IIA) – II miejsce w kategorii recytacja (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Natalia Piasecka (IB) – III miejsce w kategorii recytacja (opiekun p. Żaneta Łęczycka)
  • Paulina Bąk (IIF) – wyróżnienie w kategorii recytacja (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Karolina Derwisz (IB) – wyróżnienie w kategorii recytacja (opiekun p. Żaneta Łęczycka)
  • Paulina Bąk (IIF) – II miejsce w kategorii poezja śpiewana (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Dominika Smyła (IB) – II miejsce w kategorii poezja śpiewana (opiekun p. Żaneta Łęczycka)
  • Adrianna Moroń (IIIB) – III miejsce w kategorii poezja śpiewana (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Recytatorski „Serca nasze odważne” (konkurs powiatowy)
  • Maja Bujacz (IIA) – I miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Poezji Węgierskiej (konkurs wojewódzki)
  • Patrycja Alama (IIA) – II miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Bartosz Cudak (IIIC) – II miejsce (opiekun p. Mariola Rudecka)

 

  1. Mikrofon 2017 Konkurs Wokalny MDK (konkurs powiatowy)
  • Adrianna Moroń (IIIB) – III miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Poezji Marii Konopnickiej (konkurs ogólnopolski)
  • Patrycja Alama (IIA) – II miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości J. Machulskiego w ramach XII Dni Kina (konkurs powiatowy)
  • Aleksandra Kotlewska, Żaneta Zakrzewska, Weronika Oziębała (IE) – III miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Daria Borowik, Marta Kępa (IE) – wyróżnienie (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs na Wideorecenzję w ramach XII Dni Kina (konkurs powiatowy)
  • Agnieszka Dukalska, Bartosz Cudak (IIIC) – I miejsce (opiekun p. Mariola Rudecka)

 

  1. Konkurs Literacki „Dni Rodziny” (konkurs powiatowy)
  • Aleksandra Rutkowska (IE) – III miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Aleksandra Trachta (IIA) – wyróżnienie (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Literacki „Błękit” (konkurs powiatowy)
  • Julia Nowak (IIIA) – II miejsce w kategorii opowiadanie (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)
  • Aleksandra Rutkowska (IE) – III miejsce (opiekun p. Marzanna Lempart)
  • Rafaela Pabich (IIA) – wyróżnienie (opiekun p. Marzanna Lempart)

 

  1. Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej (etap wojewódzki)
  • Karolina Derwisz, Dominika Smyła (IB) – I miejsce (opiekunowie p. Żaneta Łęczycka i p. Bogusław Antczak)
  • Bartosz Cudak (IIIC) – II miejsce (opiekun p. Bogusław Antczak)
  • Kamil Zyzik (IIIC) – III miejsce (opiekun p. Bogusław Antczak)
  • Natalia Piasecka (IB) – wyróżnienie (opiekun p. Żaneta Łęczycka)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs – Rok Henryka Sienkiewicza
  • Julia Nowak (IIIA) – III miejsce (opiekun p. Anna Klimczak-Lizak)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
  • Bartosz Cudak (IIIC) – I miejsce w powiecie, nominacja do eliminacji rejonowych, nominacja do eliminacji wojewódzkich (opiekun p. Mariola Rudecka)
  • Kamil Zyzik (IIIC) – wyróżnienie w powiecie, nominacja do eliminacji rejonowych, nominacja do eliminacji wojewódzkich, nominacja do eliminacji centralnych (opiekun p. Mariola Rudecka)

 

 

JĘZYK NIEMIECKI

  1. VII Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną „Sport in meinem Leben”
  • Aleksandra Trachta (IIA) – III miejsce (opiekun p. Agnieszka Skura-Garbaciak)

 

  1. IV Konkurs Translatorski w Kleszczowie
  • Aleksandra Trachta (IIA) – II miejsce (opiekun p. Agnieszka Skura-Garbaciak)
  • Piotr Knop (IIIE) – wyróżnienie (opiekun p. Sławomir Lawenda)

 

  1. Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych (konkurs powiatowy)
  • Justyna Trzcionkowska, Aleksandra Piotrowska, Weronika Sambor, Angelika Kucharska (IIA) – III miejsce (opiekun p. Agnieszka Skura-Garbaciak)

 

  1. Festiwal Poezji i Piosenki Niemieckiej (konkurs powiatowy)
  • Anna Kucharczyk (IIIF) – wyróżnienie (opiekun p. Sławomir Lawenda)
  • Adrianna Moroń (IIIB) – wyróżnienie (opiekun p. Sławomir Lawenda)

 

 

 

MATEMATYKA

  1. Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”
  • Mateusz Śliwakowski (IIID) – laureat I stopnia (opiekun p. Urszula Sokolińska)
  • Przemysław Bus, Konrad Chrostowski, Małgorzata Łysik, Adam Kowalik (IIID) – kwalifikacja do II etapu (opiekun p. Urszula Sokolinska)

 

  1. Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny
  • Jędrzej Garbaciak (IB) – dyplom za bardzo dobry wynik (opiekun p. Lidia Biernacka)
  • Mateusz Śliwakowski (IIID) – dyplom za bardzo dobry wynik (opiekun p. Urszula Sokolińska)
  • Szymon Rudawski, Dominik Iskrzyński (IF) – dyplom za dobry wynik (opiekun p. Lidia Biernacka)
  • Wiktoria Kęsy, Daniel Zatoń (ID), Małgorzata Łysik, Krzysztof Majak, Dominik Radziejewski (IIID) – dyplom za dobry wynik (opiekun p. Urszula Sokolińska)

 

INNE

  1. Młodzież zapobiega pożarom
  • Wiktor Więdlak (IID) – I miejsce w etapie powiatowym i V miejsce w etapie wojewódzkim (opiekun p. Bogusław Antczak)

 

  1. Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia – Konkurs pt. ”Depresja-poradnik dla pacjenta”
  • Klaudia Baryła (IIF) – III miejsce (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)
  • Klaudia Szelka (IF) – wyróżnienie (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)

 

  1. Konkurs wiedzy o HIV i AIDS (konkurs wojewódzki)
  • Paulina Kowalczyk (IIB) – I miejsce w etapie szkolnym (opiekun p. Małgorzata Wojtecka)
  • Karolina Raksa (IIIF) – II miejsce w etapie szkolnym (opiekun p. Małgorzata Panicz)

 

informacje zebrała i opracowała  Agnieszka Łęgowik

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO