Osiągnięcia sportowe 2012/2013

AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI, ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR WOPR, TENIS STOŁOWY

 

AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI

W połowie listopada "ruszyła" Amatorska Liga Siatkówki Kobiet i Mężczyzn. W żeńskiej drużynie II LO grają: Paulina Tazbir, Roksana Włodarczyk, Sylwia Makowska, Gabriela Kapica, Joanna Misiak, Inga Barańska, Aleksandra Gajecka (uczennica ZSE-E w Radomsku) oraz Mariola Latała (nauczyciel wych. fiz.). Męską drużynę naszego liceum tworzą: Łukasz Perczyński, Przemysław Klauza, Artur Gładysz, Jakub Kaczmarek, Damian Sadawa, Adrian Gaik (absolwent ZSDiOŚ w Radomsku) oraz Piotr Chmielewski (absolwent ZSE-E).
Zarówno Paniom jak i Panom życzymy powodzenia w ligowych rozgrywkach.


ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR WOPR

3 grudnia 2013 roku na Krytej Pływalni w Radomsku odbyły się Zawody Pływackie o Puchar WOPR. II LO reprezentowało w sumie 12 osób (4 dziewcząt i 12 chłopców). Uczniowie startowali w 5 konkurencjach, w tym 4 indywidualnych:
r6; 25m styl motylkowy (Bianca Michalska r11; II miejsce, Jakub Kaczmarek r11; V miejsce);
r6; 50m styl grzbietowy (Joanna Misiak r11; I miejsce, Karolina Smolarek r11; II miejsce, Norbert Panicz r11; III miejsce);
r6; 50m styl klasyczny (Kornel Ostrowicz r11; VI miejsce, Mateusz Wędzonka r11; X miejsce, Adrian Sobieraj r11; XII miejsce);
r6; 50m styl dowolny (Bianca Michalska r11; II miejsce, Karolina Smolarek r11; III miejsce, Patrycja Zbroja r11; V miejsce, Jakub Kaczmarek r11; VII miejsce, Artur Gładysz r11; XI miejsce, Mateusz Wędzonka r11; XII miejsce, Łukasz Otoliński r11; XIII miejsce oraz Mateusz Szczegodziński r11; XVII miejsce).
Ostatnią konkurencją była sztafeta 4 x 50m stylem dowolnym ( dziewczęta r11; I miejsce, chłopcy r11; IV miejsce). Drużynowo II LO zajęło III miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych. Opiekunowi grupy, p. Dorocie Nowerskiej i naszej młodzieży serdecznie gratulujemy!


TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT (POWIAT)

We wtorek 3 grudnia na Hali Sportowej przy SP nr w Radomsku odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Reprezentantki naszego liceum, siostry, Inga i Karolina Barańskie wywalczyły III miejsce w powiecie. Opiekunem tenisistek był p.Bartłomiej Szefler. Gratulujemy!TENIS STOŁOWY CHŁOPCÓW (POWIAT)

Środa, 4 grudnia okazała się szczęśliwym dniem dla reprezentantów II LO w tenisie stołowym. Drużyna w składzie: Maciej Szymczyk, Marcin Nowak i Michał Pluta nie dali szans rywalom i zwyciężyli w mistrzostwach powiatu radomszczańskiego, zapewniając sobie tym samym prawo startu w zawodach na szczeblu rejonowym. Tenisistom i opiekunowi grupy, p. Bartłomiejowi Kowalczykowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


TENIS STOŁOWY CHŁOPCÓW (REJON)

W dniu 12 grudnia w Zelowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Bełchatowskiego w Tenisie Stołowym. Podopieczni p. Bartłomieja Kowalczyka ( Maciej Szymczyk, Marcin Nowak, Michał Pluta) zakończyli tenisowe zmagania na VI miejscu. Gratulujemy!


AMATORSKA LIGA SIATKÓWKI

Za nami runda zasadnicza Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet i Mężczyzn. Damska drużyna II LO w ligowej tabeli plasuje się tuż za zespołem z I LO i PG 3, mając o jeden punkt mniej od liderów w związku z zaległym meczem z Drzewniakiem.
Równie dobrze na ligowych parkietach radzą sobie panowie z II LO, którzy na półmetku rozgrywek zajmują III miejsce, przegrywając jedynie z Bobrami i ZSP Kamieńsk.
Gratulujemy!!! Trzymamy kciuki i życzymy samych zwycięstw w rundzie rewanżowej!

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO