Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2010/2011

KONKURSY I OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

 

CHEMIA, PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Cezary Zimoch - I miejsce w konkursie "Alkohol chemiczna pułapka", etap powiatowy, opiekun: Małgorzata Wojtecka
Jakub Kacprzak - wyróżnienie w konkursie "Alkohol chemiczna pułapka", etap powiatowy, opiekun: Renata Langier
Bartosz Buczyński - I miejsce za pracę plastyczną w konkursie "Alkohol chemiczna pułapka", etap powiatowy, opiekun: Renata Langier
Karolina Majczak, Katarzyna Jezuita - wyróżnienie publiczności w konkursie "Alkohol chemiczna pułapka", etap powiatowy, opiekun: Renata Langier
Barbara Zdzierak - I miejsce w konkursie "Nie zobojętniaj się na chemię", etap powiatowy, opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Rafał Stawowski - II miejsce w konkursie "Nie zobojętniaj się na chemię", etap powiatowy, opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Sylwia Rossa - wyróżnienie w konkursie "Nie zobojętniaj się na chemię", etap powiatowy, opiekun: Renata Langier
Cezary Zimoch - I miejsce w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Małgorzata Wojtecka
Żaneta Kempa, Maciej Wielgus, Piotr Staszewski - II miejsce w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Małgorzata Wojtecka
Monika Przybyłek - wróżnienie w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Małgorzata Wojtecka
Krystian Banet - I miejsce w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Aleksandra Grzęda - I miejsce w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Karolina Radziejewska - II miejsce w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Marta Wróblewska - wyróżnienie w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Karolina Pawlik, Beata Warda - II miejsce w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Marta Kuczkowska - III miejsce w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Renata Langier
Kamila Niewiadoma, Angeliki Trangas - wyróżnienie w Seminarium Studenckim "Problemy ochrony środowiska", opiekun: Renata Langier
Agnieszka Hałaczkiewicz - finalistka ogólnopolskiego konkursu "Jestem szefową", opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Karina Sambor - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Jestem szefową", opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Michał Cisek, Rafał Stawowski - uczestnicy etapu okręgowego "Olimpiady przedsiębiorczości", opiekun: Sylwia Wawrzyniak
Krystian Banet - I miejsce w wojewódzkim konkursie "Ciesz się każdą chwilą życia bez AIDS", opiekun: Małgorzata Wojtecka
Sylwia Rossa - wyróżnienie w finale oraz nagroda Marszałka Województwa w etapie centralnym "XI Olimpiady wiedzy o regionie i przedsiębiorczości", opiekun: Renata Langier

JĘZYK POLSKI
Emilia Traczyk - finalistka etapu centralnego "Olimpiady Literatury i Języka Polskiego", opiekun: Mariola Rudecka
Agnieszka Hałaczkiewicz - udział w etapie okręgowym "Olimpiady Literatury i Języka Polskiego", opiekun: Anna Klimczak-Lizak
Mgdalena Szwaja, Olga Matyjaszczyk - udział w etapie ogólnopolskim XII Konkursu Ortograficznego "Miłośc pisze się Jezus", opiekun: Grażyna Biela
Krzysztof Karliński - II miejsce w etapie ogólnopolskim XII Konkursu Ortograficznego "Miłośc pisze się Jezus", opiekun: Żaneta Łęczycka
Olga Matyjaszczyk - I miejsce w Konkursie Literackim "O złote pióro Litwosza", opiekun: Grażyna Biela
Olga Matyjaszczyk - I miejsce w XI edycji Konkursu Literackiego "Błękit", opiekun: Grażyna Biela
Małgorzata Kaczmarczyk - I miejsce w Konkurskie Literackim "XII Radomszczańskie Dni Rodziny", opiekun: Grażyna Biela
Olga Matyjaszczyk - wyróżnienie w Konkurskie Literackim "XII Radomszczańskie Dni Rodziny", opiekun: Grażyna Biela
Agnieszka Hałaczkiewicz - I miejsce w Konkursie Literackim "O złote pióro Litwosza", opiekun: Anna Klimczak-Lizak
Justyna Krawczyk - II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. ks. Jerzego Popiełuszki, opiekun: Marzanna Lempart
Alicja Piekarska - I miejsce w rejonowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej, opiekun: Marzanna Lempart
Alicja Piekarska - wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie Literackim (Festiwal Harcerski Opal), opiekun: Marzanna Lempart
Olga Mielczarek, Anna Nowicka - wyróżnienie w rejonowym Konkursie Poetyckim "Snuć Miłośc", opiekun: Marzanna Lempart
Kamil Piotrowski, Łukasz Przerada, Michał Śpiewak - III miejsce w rejonowym konkursie III Powiatowe Dni Kina, opiekun: Marzanna Lempart
Katarzyna Kwasek - V miejsce w Konkursie Ortograficznym, opiekun: Mariola Rudecka
Katarzyna Dębska - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. ks. Jerzego Popiełuszki - turniej poezji śpiewanej, opiekun: Mariola Rudecka
Karolina Skalska - I miejsce w powiatowym Konkursie Recytatorskim wierszy patriotycznych i poezji śpiewanej o tematyce patriotycznej, opiekun: Mariola Rudecka
Zofia Tomzik - III miejsce w powiatowym Konkursie Recytatorskim wierszy patriotycznych i poezji śpiewanej o tematyce patriotycznej, opiekun: Mariola Rudecka
Karolina Chybała - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim im. K.K. Baczyńskiego, opiekun: Mariola Rudecka
Katarzyna Dębska - I miejsce w Konkursie Recytatorskim im. K.K. Baczyńskiego - turniej poezji śpiewanej, opiekun: Mariola Rudecka
Mateusz Więcławek - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, opiekun: Mariola Rudecka
Katarzyna Dębska - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim - turniej poezji śpiewanej, opiekun: Mariola Rudecka
Krzysztof Bober - II miejsce w powiatowym Konkursie Literackim "Błękit" w kategorii esej, opiekun: Mariola Rudecka
Aleksandra Orzechowska - wyróżnienie w powiatowym Konkursie Literackim "Błękit" w kategorii opowiadanie, opiekun: Mariola Rudecka
Krzysztof Bober - III miejsce w Konkursie Literackim z okazji Dni Rodziny, opiekun: Mariola Rudecka

MATEMATYKA
Krystian Banet - laureat III stopnia w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH" w kategorii Matematyka, opiekun: Cecylia Janocha
Rafał Stawowski, Jan Toczyński - finaliści IV Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" w kategorii Matematyka, opiekun: Cecylia Janocha
Sebastian Nowicki, Maciej Kubacki - finaliści Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego politechniki Warszawskiej, opiekun: Cecylia Janocha
Justyna Ferenc - finalistka etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "W świecie matematyki", opiekun: Urszula Sokolińska
Andrzej Rak, Maciej Szymański - wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Kangur Matematyczny, opiekun: Urszula Sokolińska

FIZYKA
Marta Wróblewska, Magdalena Szwaja, Karolina Kolmasiak, Dawid Bednarczyk, Maciej Szymański, Andrzej Rak, Dominik Góralczyk, Łukasz Przerada, Daria Kowalik, Anna Nowicka, Agata Wlaźlak, Mateusz Mieczyński - udział w ogólnopolskim etapie konkursu Lwiątko 2011, opiekun: Sławomir Gajewski
Paulina Ferenc, Magdalena Łukomska - udział w ogólnopolskim etapie konkursu Lwiątko 2011, opiekun: Jacek Michniowski

FILOZOFIA
Olga Mielczarek - udział w etapie okręgowym XXIII Olimpiady Filozoficznej, opiekun: Jacek Michniowski

JĘZYK NIEMIECKI
Karolina Klamka - I miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego, etap rejonowy, opiekun: Sławomir Lawenda
Joanna Podsadna - II miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego, etap rejonowy, opiekun: Sławomir Lawenda

JĘZYK ANGIELSKI
Karolina Skalska - I miejsce w Konkursie Poezji Angielskiej, etap powiatowy, opiekun: Marta Kajc

GEOGRAFIA
Justyna Ferenc, Paulina Ferenc - udział w eliminacjach II stopnia XXXVII Olimpiady Geograficznej, opiekun: Magda Wojdełko

RELIGIA
Ewelina Lara, Sylwia Smyła - udział w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej, opiekun: Ewa Kurowska
Bartosz Buczyński - II miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie Plastycznym, opiekun: Ewa Kurowska
Kamila Kurzyk - III miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie Plastycznym, opiekun: Ewa Kurowska
Ewelina Jasińska - wyróżnienie w Archidiecezjalnym Konkursie Plastycznym, opiekun: Halina Szczekocka
Dorota Lichosik - VII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, opiekun: Ewa Kurowska

BIOLOGIA
Daria Kucharska, Sylwia Gładysz, Karolina Sokołowska, Margaretta Iwanowicz, Agnieszka Potyrała, Katarzyna Łukomska - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-planeta, kategoria praca indywidualna, opiekun: Urszula Gołębiewska

PO
Ewelina Garbaciak - I miejsce w Powiatyowych Zawodach Strzeleckich - klasyfikacja generalna dziewczyn, opiekun: Bogusław Antczak
Ewelina Garbaciak - I miejsce w Powiatyowych Zawodach Strzeleckich, karabin pneumatyczny - kategoria uczennica, opiekun: Bogusław Antczak
Przemysław Ciurzyński - I miejsce w Powiatyowych Zawodach Strzeleckich, karabin pneumatyczny - kategoria uczeń, opiekun: Bogusław Antczak
Milena Majak - III miejsce w Powiatyowych Zawodach Strzeleckich, karabin sportowy, opiekun: Bogusław Antczak
Piotr Staszewski - III miejsce w Chorągwialnych Mistrzostwach Strzeleckich, opiekun: Bogusław Antczak
Ewelina Garbaciak, Łukasz Przerada, Jakub Proszowski, Przemysław Ciurzyński - III miejsce drużynowo w Zawodach Strzeleckich "Powiatowy Dzień Dziecka", opiekun: Bogusław Antczak

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO