Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012

KONKURSY I OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

 

I semestr 2011/12


JĘZYK POLSKI

Olimpiada Języka Polskiego
- Alicja Piekarska - zakwalifikowana do etapu okręgowego w Łodzi, opiekun: Marzanna Lempart

XVII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. Jerzego Popiełuszki
- Joanna Strączyńska - I miejsce (Turniej Wywiedzione ze Słowa); etap ogólnopolski, opiekun: Marzanna Lempart
- Kamil Suszczyk - wyróżnienie; etap ogólnopolski, opiekun: Grażyna Biela

Konkurs Poezji Patriotycznej
- Milena Majak - III miejsce; etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Sara Wiatrak - wyróżnienie; etap powiatowy, opiekun: Mariola Rudecka

XX Festiwal Piosenki i Pieśni o Mojej Ojczyźnie w Przedborzu
- Joanna Strączyńska - wyróżnienie; etap ogólnopolski, opiekun: Marzanna Lempart
- Aleksandra Ryszka - wyróżnienie; etap ogólnopolski, opiekun: Marzanna Lempart
- Łukasz Małek - wyróżnienie; etap ogólnopolski, opiekun: Marzanna Lempart

Konkurs Recytatorski i Artystyczny im. K. K. Baczyńskiego
- Kamil Suszczyk - I miejsce (recytacja); etap powiatowy, opiekun: Grażyna Biela
- Agata Nosal - II miejsce (recytacja); etap powiatowy, opiekun: Grażyna Biela
- Marta Wróblewska - I miejsce (częśc artystyczna); etap powiatowy, opiekun: Grażyna Biela
- Magdalena Wieczorek - II miejsce (poezja śpiewana); etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Justyna Krawczyk - III miejsce (recytacja); etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Mateusz Więcławek - wyróżnienie; etap powiatowy, opiekun: Mariola Rudecka

Konkurs Literacki "Płynąc pod Prąd"
- Krzysztof Bober - wyróżnienie; etap ogólnopolski, opiekun: Mariola Rudecka

XIV Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny "Miłośc Pisze się Jezus"
- Krzysztof Karliński - I miejsce, opiekun: Grażyna Biela


PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
- Anna Zatoń - II miejsce; etap rejonowy, opiekun: Małgorzata Wojtecka

Olimpiada Przedsiębiorczości
- Maciej Efenberg - zakwalifikowany do etapu okręgowego, opiekun: Renata Langier
- Daria Kowalik - zakwalifikowana do etapu okręgowego, opiekun: Sylwia Wawrzyniak
- Maria Toczyńska - zakwalifikowana do etapu okręgowego, opiekun: Sylwia Wawrzyniak

Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości
- Przemysław Klimek - zakwalifikowany do etapu okręgowego, opiekun: Sylwia Wawrzyniak


BIOLOGIA

Okręgowa Olimpiada Biologiczna
- Karina Płomińska - zakwalifikowana do etapu okręgowego, opiekun: Małgorzata Panicz
- Joanna Kalinowska - zakwalifikowana do etapu okręgowego, opiekun: Małgorzata Panicz

Olimpiada Ekologiczna
- Karina Płomińska - etap szkolny, opiekun: Małgorzata Panicz
- Maciej Efenberg - etap szkolny, opiekun: Małgorzata Panicz
- Joanna Kalinowska - etap szkolny, opiekun: Małgorzata Panicz

JĘZYK FRANCUSKI

Powiatowy Konkurs Języków Obcych
- Paweł Gustalik - I miejsce drużynowo (język angielski, niemiecki i francuski), kategoria wiedzy o krajach, opiekun: Anna Smendowska


JĘZYK ANGIELSKI

Powiatowy Konkurs Języków Obcych
- Kamil Sztejnbis - I miejsce drużynowo (język angielski, niemiecki i francuski), kategoria wiedzy o krajach, opiekun: Natalia Król


MATEMATYKA

Pokomat
- Andrzej Rak - wyróżnienie; etap regionalny, opiekun: Urszula Sokolińska


HISTORIA i WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

Konkurs Plastyczny "Historia Tworzy Naszą Tożsamośc"
- Karolina Radziejewska - II miejsce; etap powiatowy (organizowany przez MDK), opiekun: Magdalena Więcek
- Marta Wróblewska - III miejsce; etap powiatowy (organizowany przez MDK), opiekun: Magdalena Więcek
- Aleksandra Grzęda - wyróżnienie; etap powiatowy (organizowany przez MDK), opiekun: Magdalena Więcek
- Kinga Kurzyk - wyróżnienie; etap powiatowy (organizowany przez MDK), opiekun: Joanna Wiśniewska
- Anna Miara - wyróżnienie; etap powiatowy (organizowany przez MDK), opiekun: Joanna Wiśniewska

Konkurs "Polska Czasów Jagiellonów"
- Dorota Kiedrzynek - V miejsce; opiekun: Paweł Rorat

Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego
- Adam Książek - zakwalifikowany do etapu okręgowego, opiekun: Joanna Wiśniewska

Olimpiada Historyczna
- Marcin Pacholik - zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego, opiekun: Joanna Wiśniewska

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Regionie
- Agnieszka Hałaczkiewicz, zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego, opiekun: Paweł Rorat


II semestr 2011/12


JĘZYK POLSKI

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
- Alicja Piekarska - finalistka etapu centralnego, opiekun: Marzanna Lempart

57. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
- Joanna Strączyńska - I miejsce (Wywiedzione ze Słowa); etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Justyna Krawczyk - I miejsce (Poezja Śpiewana), wyróżnienie (Turniej Recytatorski); etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Katarzyna Dąbrowska - wyróżnienie (Turniej Recytatorski); etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Karolina Skalska - II miejsce (Turniej Recytatorski); etap powiatowy, nominacja do etapu rejonowego, opiekun: Mariola Rudecka
- Mateusz Więcławek - I miejsce (Turniej Jednego Aktora); etap powiatowy, nominacja do etapu rejonowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego, opiekun: Mariola Rudecka
- Katarzyna Kura - II miejsce (Turniej Poezji Śpiewanej); etap powiatowy, opiekun: Mariola Rudecka
- Kamil Suszczyk - udział w etapie wojewódzkim, opiekun: Grażyna Biela
- Adrianna Dalkiewicz - II miejsce; etap powiatowy, opiekun: Grażyna Biela

Konkurs Poetycki "Snuc Miłośc"
- Anna Nowicka - I miejsce; etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Bartosz Buczyński - II miejsce; etap powiatowy, opiekun: Anna Klimczak-Lizak

Dni Kina - Konkurs Wiedzy o Filmie
- Justyna Krawczyk - III miejsce; etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Marta Rajtarska - III miejsce; etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Monika Szymczykiewicz - III miejsce; etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Kamil Piotrowski - wyróżnienie; etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Łukasz Przerada - wyróżnienie; etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart
- Michał Spiewak - wyróżnienie; etap powiatowy, opiekun: Marzanna Lempart

Konkurs Poezji Węgierskiej
- Justyna Strączyńska - I miejsce; etap wojewódzki, opiekun: Marzanna Lempart

Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Daniela Olbrychskiego
- grupa w składzie: Klaudia Kwiatkowska, Agata Grzeszna, Alicja Kossek -wyróżnienie; etap powiatowy, opiekun: Mariola Rudecka

XII Konkurs Literacki "Błękit"
- Krzysztof Bober - wyróżnienie (kategoria esej); etap powiatowy, opiekun: Mariola Rudecka
- Emilia Rożniatowska - wyróżnienie; etap powiatowy, opiekun: Grażyna Biela
- Małgorzata Kaczmarczyk - wyróżnienie; etap powiatowy, opiekun: Grażyna Biela
- Bartosz Buczyński - II miejsce; etap powiatowy, opiekun: Anna Klimczak-Lizak

Konkurs Literacki z okazji Dni Rodziny
- Krzysztof Bober - II miejsce; etap powiatowy, opiekun: Mariola Rudecka


CHEMIA

Konkurs "Nie Zobojętniaj się na Chemię"
- Karolina Koch - I miejsce; etap międzypowiatowy, opiekun: Renata Langier
- Hanna Sobutka - III miejsce; etap międzypowiatowy, opiekun: Renata Langier
- Andrzej Rak - wyróżnienie; etap międzypowiatowy, opiekun: Renata Langier
- Piotr Klimczak - wyróżnienie; etap międzypowiatowy, opiekun: Renata Langier
- Jakub Sobociński - I miejsce; etap międzypowiatowy, opiekun: Sylwia Wawrzyniak
- Karolina Gąsiorowska - II miejsce; etap międzypowiatowy, opiekun: Sylwia Wawrzyniak

"Poblemy Ochrony Środowiska"
- Kamila Rozpędek - III miejsce; etap rejonowy, opiekun: Sylwia Wawrzyniak
- Magda Szwaja - III miejsce; etap rejonowy, opiekun: Sylwia Wawrzyniak
- Katarzyna Siwek - wyróżnienie; etap rejonowy, opiekun: Sylwia Wawrzyniak
- Monika Widelska - wyróżnienie; etap rejonowy, opiekun: Sylwia Wawrzyniak


PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Olimpiada Przedsiębiorczości
- Daria Kowalik - udział w etapie okręgowym, opiekun: Sylwia Wawrzyniak
- Maria Toczyńska - udział w etapie okręgowym, opiekun: Sylwia Wawrzyniak

Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości
- Przemysław Klimek - finalista etapu centralnego, opiekun: Sylwia Wawrzyniak

"Zostań Najlepszym Analitykiem GPW"
- Kacper Sambor - I miejsce; etap ogólnopolski, opiekun: Renata Langier

"Z klasy do Kasy"
- Krystian Cyganek - XXI miejsce, etap wojewódzki, opiekun: Renata Langier
- Kacper Sambor - XXI miejsce, etap wojewódzki, opiekun: Renata Langier
- Adrianna Ratecka - XXI miejsce, etap wojewódzki, opiekun: Renata Langier


BIOLOGIA

Olimpiada Biologiczna
- Karina Płomińska - uczestniczka; etap okręgowy, opiekun: Małgorzata Panicz
- Joanna Kalinowska - uczestniczka; etap okręgowy, opiekun: Małgorzata Panicz

Olimpiada Ekologiczna
- Karina Płomińska - uczestniczka; etap okręgowy, opiekun: Małgorzata Panicz
- Joanna Kalinowska - uczestniczka; etap okręgowy, opiekun: Małgorzata Panicz
- Maciej Efenberg - uczestnik; etap okręgowy, opiekun: Małgorzata Panicz

Powiatowe Obchody Światowego Dnia Zdrowia
- Katarzyna Biała - I miejsce (prezentacja multimedialna ZSDiOŚ); etap powiatowy, opiekun: Małgorzata Panicz
- Paulina Langner - I miejsce (prezentacja multimedialna ZSDiOŚ); etap powiatowy, opiekun: Małgorzata Panicz
- Klaudia Rybka - wyróżnienie (Konkurs Fotograficzny); etap powiatowy, opiekun: Małgorzata Panicz
- Milena Bazak - I miejsce (Wielkanocny Koszyczek, Szkoła Rolnicza w Dobryszycach); etap rejonowy, opiekun: Małgorzata Panicz

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny "Eko-planeta"
- Marta Kucharska - III miejsce w kraju, laureatka etapu centralnego, opiekun: Urszula Gołębiewska
- Małgorzata Świderska - wyróżnienie II stopnia; etap centralny, opiekun: Urszula Gołębiewska

Konkurs Fotograficzny "Starośc w moich oczach"
- Ewa Ciupińska - I miejsce; etap powiatowy, opiekun: Urszula Gołębiewska


JĘZYK FRANCUSKI

XXX Olimpiada Języka Francuskiego
- Izabela Bartnik - udział w II etapie, opiekun: Anna Smendowska
- Magdalena Nowak - udział w II etapie, opiekun: Anna Smendowska

Konkurs Języka Francuskiego w NKJO w Częstochowie
- Grupa w składzie: Magdalena Nowak, Maria Toczyńska, Izabela Bartnik, Anna Miara, Paweł Gustalik, Katarzyna Smędzik, Magdalena Stawowy - udział, opiekun: Anna Smendowska


JĘZYK ANGIELSKI

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych
- Krzysztof Karliński - finalista etapu wojewódzkiego, piekun: Barbara Aksman


MATEMATYKA

"O Diamentowy Indeks AGH"
- Daria Kowalik - laureatka etapu centralnego, opiekun: Urszula Sokolińska


FILOZOFIA

XXIV Olimpiada Filozoficzna
- Miłosz Gieroń - uczestnik etapu okręgowego, opiekun: Jacek Michniowski


RELIGIA

VIII Konkurs Papieski
- Michał Pietruszka - I miejsce; etap okręgowy, opiekun: ks. Rafał Kipigroch

Olimpiada Teologii Katolickiej
- Ewelina Lara - VII miejsce; etap diecezjalny, opiekun: Ewa Kurowska

Konkurs Wiedzy Biblijnej
- Kinga Pluta - III miejsce; etap diecezjalny, awans do etapu ogólnopolskiego, opiekun: ks. Tomasz Laskowski


PRZYSPOSOBIENIE OBRONNE

III Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej
- Milena Majak - wyróżnienie; etap rejonowy, opiekun: Bogusław Antczak

Powiatowy Dzień Dziecka w Kamieńsku
- drużyna w składzie: Magda Marchewka, Sara Wiatrak, Marcin Ciupiński, Piotr Maks - III miejsce; etap powiatowy, opiekun: Bogusław Antczak

Wojewódzkie Zawody Strzeleckie
- drużyna w składzie: Magda Marchewka, Sara Wiatrak, Marcin Ciupiński, Piotr Maks - V miejsce; etap wojewódzki, opiekun: Bogusław Antczak

Szkolna Liga Strzelecka
- Marcin Latosiński - I miejsce; etap powiatowy, opiekun: Bogusław Antczak
- Piotr Maks - III miejsce; etap powiatowy, opiekun: Bogusław Antczak

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
- Marcin Pacholik - I miejsce; etap powiatowy, opiekun: Bogusław Antczak
- Marcin Pacholik - wyróżnienie; etap wojewódzki, opiekun: Bogusław Antczak

Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny
- Przemysław Ciurzyński, Izabela Librowska, Aleksandra Poborska - VI miejsce; etap wojewódzki, opiekun: Bogusław Antczak

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO