Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013

KONKURSY I OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

 

JĘZYK POLSKI

XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
- Alicja Kossek - uczestniczka etapu okręgowego; opiekun: Mariola Rudecka
- Monika Szymczykowska - uczestniczka eliminacji okręgowych w Łodzi; opiekun: Marzanna Lempart

Konkurs Literacki "Świat ukryty w literaturze. Świat ukryty w języku. Świat ukryty w tekstach kultury"
- Paulina Langner - laureatka etapu centralnego; zdobywczyni indeksu Uniwersytetu Jagiellońskiego (wydział nauk humanistycznych) opiekun: Mariola Rudecka

XV Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny "Miłośc pisze się Jezus"
- Krzysztof Karliński - I miejsce; etap ogólnopolski; opiekun: Grażyna Biela
- Magda Gajda - IV miejsce; etap ogólnopolski; opiekun: Grażyna Biela
- Krzysztof Kempa - I miejsce; etap ogólnopolski; opiekun: Anna Klimczak-Lizak
- Katarzyna Pachuta - V miejsce; etap ogólnopolski; opiekun: Anna Klimczak-Lizak

58. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
- Adrianna Dalkiewicz - III miejsce (Turniej Poezji Śpiewanej); etap powiatowy; opiekun: Grażyna Biela

Konkurs Recytatorski K. K. Baczyńskiego
- Robert Ciszewski - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Anna Klimczak-Lizak
- Joanna Strączyńska - II miejsce; etap powiatowy; opiekun: Marzanna Lempart
- Natalia Stolarska - II miejsce (Poezja Śpiewana); etap powiatowy; opiekun: Marzanna Lempart

Konkurs "Pielęgnujemy Pamięc o Wisławie Szymborskiej"
- Maria Ciupińska - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Anna Klimczak-Lizak
- Joanna Bera - wyróżnienie; etap powiatowy; opiekun: Anna Klimczak-Lizak
- Katarzyna Dąbrowska i Katarzyna Baryła - II miejsce; etap powiatowy; opiekun: Marzanna Lempart
- Aleksandra Wiecha i Natalia Mickiewicz - III miejsce; etap powiatowy; opiekun: Marzanna Lempart

Konkurs Literacki "Błękit"
- Krzysztof Bober - wyróżnienie; etap powiatowy; opiekun: Mariola Rudecka

Konkurs na najpiękniejszy wiersz o miłości "Snuc Miłośc"
- Mateusz Wysocki - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Mariola Rudecka

Konkurs Literacki "Opal"
- Marta Łęgowik - II miejsce; etap powiatowy; opiekun: Mariola Rudecka

Konkurs Literacki w ramach XIV Radomszczańskich Dni Rodziny
- Aleksandra Sieczka - II miejsce; etap powiatowy; opiekun: Grażyna Biela
- Krzysztof Bober - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Marola Rudecka

Konkurs Poezji Patriotycznej
- Natalia Stolarska - I miejsce; etap powiatowy, wojewódzki i ogólnopolski; opiekun: Marzanna Lempart
- Natalia Mickiewicz - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Marzanna Lempart

Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Jana Jakuba Kolskiego w ramach Dni Kina
- Aleksandra Wiecha i Aleksandra Wojtecka - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Marzanna Lempart
- Justyna Krawczyk i Monika Szymczykowska - III miejsce; etap powiatowy; opiekun: Marzanna Lempart
- Agnieszka Włodarczyk - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Mariola Rudecka


FILOZOFIA

XXIV Olimpiada Filozoficzna
- Aleksandra Wojtecka - udział w etapie okręgowym, opiekun: Jacek Michniowski
- Joanna Gębicz - udział w etapie okręgowym, opiekun: Jacek Michniowski
- Natalia Stolarska - udział w etapie okręgowym, opiekun: Jacek Michniowski
- Monika Alama - udział w etapie okręgowym, opiekun: Jacek Michniowski
- Michał Pietruszka - udział w etapie okręgowym, opiekun: Jacek Michniowski
- Miłosz Gieroń - udział w etapie okręgowym, opiekun: Jacek Michniowski


GEOGRAFIA
Olimpiada o "Diamentowy Indeks AGH"
- Aleksandra Gaworska - udział; etap II (regionalny); opiekun: Magda Wojdełko


BIOLOGIA
Olimpiada Biologiczna
- Michalina Majstrowicz - wyróżnienie za pracę badawczą; etap okręgowy; opiekun: Urszula Gołębiewska
- Marta Kuczkowska - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Urszula Gołębiewska
- Inga Barańska - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Emilia Buchalska - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Maria Drożdż - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Kinga Kosmala - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Izabela Krawczyk - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Dawid Dryja - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Wojciech Łysik - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Joanna Kowalik - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Wojciech Kempa - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Monika Alama - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Patryk Mroziński - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Sylwia Daros - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Sylwia Godek - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Weronika Sajdak - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Barbara Żuławińska - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Radosław Kaczmarek - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Piotr Broszkowski - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz
- Łukasz Berdowski - udział w eliminacjach okręgowych; opiekun: Małgorzata Panicz

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA
- Maja Łańcuchowska - udział; etap centralny; opiekun: Małgorzata Panicz
- Inga Barańska - udział; etap centralny; opiekun: Małgorzata Panicz
- Emilia Buchalska - udział; etap centralny; opiekun: Małgorzata Panicz
- Wiktor Borowik - udział; etap centralny; opiekun: Małgorzata Panicz
- Maria Drożdż - udział; etap centralny; opiekun: Małgorzata Panicz
- Dawid Dryja - udział; etap centralny; opiekun: Małgorzata Panicz
- Weronika Smędzik - udział; etap centralny; opiekun: Małgorzata Panicz
- Sylwia Daros - udział; etap centralny; opiekun: Małgorzata Panicz
- Joanna Strączyńska - II miejsce w kategorii Album; etap ogólnopolski; opiekun: Małgorzata Panicz
- Małgorzata Świderska - wyróżnienie w kategorii Album; etap ogólnopolski; opiekun: Urszula Gołębiewska
- Ewelina Placzyńska - wyróżnienie w kategorii Album; etap ogólnopolski; opiekun: Urszula Gołębiewska
- Marcin Wilkoszewski - wyróżnienie w kategorii Test; opiekun: Urszula Gołębiewska

Sesja popularno-naukowa w ZSDiOŚ
- zespół w składzie: Paulina Langner, Adam Bajerowicz, Dominika Kucharska, Magdalena Kozłowska, Angelika Majchrzak, Kinga Walczak - I miejsce w kategorii Prezentacja Multimiedialna; etap powiatowy; opiekun: Małgorzata Panicz
- zespół w składzie: Ewelina Olczyk, Anna Rutkowska - I miejsce w kategorii Poster; etap powiatowy; opiekun: Małgorzata Panicz


HISTORIA

Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym
- Artur Olczyk - udział w etapie okręgowym; opiekun: Magdalena Więcek
- Jakub Wędrowczyk - udział w etapie okręgowym; opiekun: Magdalena Więcek

"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
- Aleksandra Sieczka - udział w etapie okręgowym; opiekun: Paweł Rorat
- Mateusz Szwedzik - udział w etapie okręgowym; opiekun: Paweł Rorat


CHEMIA / PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Olimpiada Chemiczna
- Kinga Pluta - udział w etapie okręgowym; opiekun: Renata Langier

Olimpiada Przedsiębiorczości
- Marcin Piotrowski - udział w etapie rejonowym; opiekun: Renata Langier
- Patryk Izbiński - udział w etapie rejonowym; opiekun: Renata Langier
- Marcin Latosiński - udział w etapie rejonowym; opiekun: Renata Langier
- Kacper Sambor - udział w etapie rejonowym; opiekun: Sylwia Wawrzyniak
- Krzysztof Karliński - udział w etapie rejonowym; opiekun: Sylwia Wawrzyniak

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
- Dominika Bracka - I miejsce, etap okręgowy; opiekun: Małgorzata Wojtecka

Konkurs "Nie zobojętniaj się na chemię"
- Marcin Pacholik - wyróżnienie; etap okręgowy; opiekun: Małgorzata Wojtecka
- Katarzyna Kostrzewa - III miejsce; etap okręgowy; opiekun: Renata Langier
- Alicja Krogulec - wyróżnienie; etap okręgowy; opiekun: Renata Langier
- Magda Marchewka - wyróżnienie; etap okręgowy; opiekun: Renata Langier
- Margareta Iwanowicz - wyróżnienie; etap okręgowy; opiekun: Renata Langier
- Magdalena Skalska - wyróżnienie; etap okręgowy; opiekun: Renata Langier
- Adrianna Ratecka - III miejsce; etap okręgowy; opiekun: Renata Langier

XI Ogólnopolski Konkurs "Szkolna Internetowa Gra Giełdowa"
- zespół w składzie Kacper Sambor, Krystian Cyganek, Maciej Wielgus - I miejsce w województwie łódzkim; opiekun: Sylwia Wawrzyniak

Konkurs "Alkohol - Chemiczna Pułapka"
- Ilona Przybyłek - II miejsce; etap powiatowy; opiekun: Sylwia Wawrzyniak
- Ewelina Olczyk - III miejsce; etap powiatowy; opiekun: Sylwia Wawrzyniak
- Kinga Kasprzyca - nagroda publiczności; etap powiatowy; opiekun: Małgorzata Wojtecka


JĘZYK ANGIELSKI

II Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych organizowany przez kolegia w Sieradzu i Łowiczu
- Krzysztof Karliński - laureat; etap wojewódzki; opiekun: Barbara Aksman

XV Ogólnopolski Konkurs na przekład wiersza K. K. Baczyńskiego
- Malwina Gałwiaczek - III miejsce; etap ogólnopolski, opiekun: Marta Kajc

Powiatowy Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej
- uczniowie klasy I B - I miejsce; etap powiatowy; opiekunowie: Barbara Aksman, Marta Kajc

JĘZYK ŁACIŃSKI

XXXI Olimpiada Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej
- Przemysław Wolski - udział w etapie okręgowym; opiekun: Urszula Lawenda

JĘZYK NIEMIECKI

XXXVII Olimpiada Języka Niemieckiego
- Łukasz Berdowski - udział; etap wojewódzki; opiekun - Paweł Handydraj

III Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną
- Monika Dygudaj - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Agnieszka Skura-Garbaciak
- Monika Młynarczyk - III miejsce; etap powiatowy; opiekun: Agnieszka Skura-Garbaciak
- Katarzyna Żak - wyróżnienie; etap powiatowy; opiekun: Agnieszka Skura-Garbaciak
- Klaudia Gryl - wyróżnienie; etap powiatowy; opiekun: Agnieszka Skura-Garbaciak

Festiwal Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej
- Monika Młynarczyk - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Agnieszka Skura-Garbaciak
- Monika Dygudaj - III miejsce; etap powiatowy; opiekun: Agnieszka Skura-Garbaciak
- Łukasz Berdowski - wyróżnienie; etap powiatowy; opiekun: Paweł Handydraj
- zespół wokalny w składzie: Malwina Ścisły, Barbara Żuławińska, Dariusz Barański - III miejsce; etap powiatowy; opiekun: Paweł Handydraj

III Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
- zespół wokalny w składzie: Mariusz Stachura, Michał Wołek, Adam Bajerowicz - wyróżnienie, etap rejonowy; opiekun: Sławomir Lawenda
- zespół wokalny w składzie: Malwina Ścisły, Barbara Żuławińska, Dariusz Barański - wyróżnienie; etap rejonowy; opiekun: Paweł Handydraj


MATEMATYKA

Olimpiada o "Diamentowy Indeks AGH"
- Agnieszka Matyjaszczyk - udział; etap II (regionalny); opiekun: Cecylia Janocha

Alfik Matemetyczny
- Patryk Izbiński - udział i wyróżnienie za dobry wynik (85%); etap centralny; opiekun: Cecylia Janocha

POKOMAT - Konkurs Matematyczny Trzech Powiatów
- Patryk Izbiński - II miejsce; etap regionalny; opiekun: Cecylia Janocha


FIZYKA

Konkurs Lwiątko 2013
- Patryk Izbiński - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Sławomir Gajewski
- Kinga Kasprzyca - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Sławomir Gajewski
- Arnold Majewski - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Sławomir Gajewski
- Marcin Pacholik - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Sławomir Gajewski
- Mateusz Sikora - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Sławomir Gajewski
- Kamil Szczypkowski - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Sławomir Gajewski
- Kamil Sztejbnis - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Sławomir Gajewski
- Katarzyna Żak - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Sławomir Gajewski
- Paulina Bogacz - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Dominika Bracka - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Karolina Kowalik - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Patryk Mroziński - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Dominika Niegowska - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Nikola Prymus - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Patrycja Zbroja - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Marcin Ciupiński - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Michał Gajda - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Marek Lechowski - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski
- Mateusz Łopusiński - udział w etapie ogólnopolskim; opiekun: Jacek Michniowski


P.O. / EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej
- Natalia Stolarska - I miejsce; etap wojewódzki; opiekun: Bogusław Antczak
- Kamil Suszczyk - I miejsce; etap wojewódzki; opiekun: Bogusław Antczak

Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej
- Natalia Stolarska - I miejsce; etap ogólnopolski; opiekun: Bogusław Antczak
- Kamil Suszczyk - I miejsce; etap ogólnopolski; opiekun: Bogusław Antczak

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
- Marcin Pacholik - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Bogusław Antczak
- Marcin Pacholik - wyróżnienie; etap wojewódzki; opiekun: Bogusław Antczak

Szkolna Liga Strzelecka
- drużyna w składzie: Piotr Maks, Paulina Zinger, Adam Bajerowicz, Katarzyna Żak - III miejsce; etap powiatowy; opiekun: Bogusław Antczak
- Piotr Maks - I miejsce; etap powiatowy; opiekun: Bogusław Antczak

Konkurs z okazji Powiatowego Dnia Dziecka
- Piotr Maks - II miejsce; etap powiatowy; opiekun: Bogusław Antczak


RELIGIA

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
- Angelika Szczęsna - V miejsce; etap diecezjalny; opiekun: Ewa Kurowska

Przegląd Pieśni Maryjnych
- zespół w składzie: Żaneta Polanin, Angelika Michoń, Weronika Robak - I miejsce; etap rejonowy; opiekun: Halina Szczekocka
- Barbara Żuławińska - III miejsce; etap rejonowy; opiekun: Halina Szczekocka

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO