Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

KONKURSY I OLIMPIADY PRZEDMIOTOWE W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

JĘZYK POLSKI

1. Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

- Agnieszka Wiecha, Aleksandra Wojtecka (IIC) – uczestnictwo w eliminacjach okręgowych w Łodzi (opiekun – mgr Marzanna Lempart)

2. Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Miłość pisze się Jezus”

- Kamil Tymiński (Id) – I miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Maria Ciupińska (IId) – II miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)

- Weronika Smędzik (IIb) – III miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

3. Konkurs Recytatorski im.ks.J.Popiełuszki

- Marcin Ciupiński (IIIe) – II miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Joanna Strączyńska (IIIe) – wyróżnienie (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Natalia Stolarska (IIc) – wyróżnienie (opiekun mgr Marzanna Lempart)

4. Konkurs „Piosenki Stanu Wojennego” (wojewódzki)

- Natalia Stolarska (IIc) – I miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

5. Festiwal Harcerski „Opal”

- Weronika Smędzik (IIb) – I miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Joanna Gębicz (IIc) – II miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Kamila Kossowska - II miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

6. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (etap wojewódzki)

- Natalia Stolarska (IIc) – II miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

- Kamil Suszczyk (IIIc) – II miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)

7. „Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej” (etap rejonowy)

- Weronika Smędzik (IIa) – II miejsce (opiekun mgr Anna Klimczak-Lizak)

8. XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki organizowany przez Związek Piłsudczyków w 100. rocznicę Legionowego Czynu Niepodległościowego i 79. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

- Aleksandra Pawłowska (Ic) – II miejsce (opiekun mgr Mariola Rudecka)

9. IV ogólnopolska edycja Konkursu Wokalnego „Śpiewobranie”

- Natalia Ćwiek (Ic) – wyróżnienie (opiekun mgr Mariola Rudecka)

10. IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Z Gałczyńskim łatwiej…”

- Kamil Suszczyk (IIIc) – II miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)

11. Konkurs Literacki w ramach XV Radomszczańskich Dni Rodziny (rejonowy)

- Anna Szewców (Ib) – I miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)

12. Konkurs Fotograficzny „Cztery Pory Roku” (rejonowy)

- Aleksandra Kluszczyńska (IId) – I miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)

13. V Powiatowy Konkurs Recytatorski im. K.K.Baczyńskiego

- Kamil Suszczyk (IIIc) – I miejsce (opiekun mgr Grażyna Biela)

14. Konkurs im. Biskupa Jana Chrapka

- Michał Pietruszka (IIIc) – laureat – indeks Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego

15. Ogólnopolski Konkurs im. M.Konopnickiej w Przedborzu

- Natalia Stolarska (IIc) – II miejsce (opiekun mgr Marzanna Lempart)

JĘZYK NIEMIECKI

1. Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych (konkurs powiatowy)

- Katarzyna Tkacz (Ie) - II miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Magdalena Winkler (Ie) - III miejsce (opiekun mgr Sławomir Lawenda)

2. Festiwal Poezji Niemieckiej i Współczesnej Piosenki Niemieckiej (konkurs powiatowy)

- Barbara Żuławińska, Dariusz Barański (IIf) - I miejsce (opiekun mgr Paweł Handydraj)

- Karolina Kowalik (IIe) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Pamela Szymczak (IIe) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Patrycja Zbroja (IIe) - wyróżnienie (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

3. IV Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną - "Mein Ort, meine Gemeinde, mein Kreis"

- Łukasz Izbiński (Id) - I miejsce (opiekun mgr Paweł Handydraj)

- Pamela Szymczak (IIe) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

- Patrycja Zbroja (IIe) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Skura-Garbaciak)

4. Konkurs Recytatorski "Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej"

- Krzysztof Kempa (IId) - I miejsce (opiekun mgr Bernard Kowalski)

- Hubert Nowakowski (IId) - II miejsce (opiekun mgr Bernard Kowalski)

- Nika Kuliś, Marta Płomińska (IIIc) - wyróżnienie (opiekun mgr Bernard Kowalski)

5. Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej "WeihnachtsvoiceRadomska"

- Barbara Żuławińska, Dariusz Barański (IIf) - III miejsce (opiekun mgr Paweł Handydraj)

JĘZYK ANGIELSKI

1. Konkurs Piosenki Bożonarodzeniowej "WeihnachtsvoiceRadomska"

- Natalia Ćwiek (Ic) - III miejsce (opiekun mgr Agnieszka Łęgowik)

- Natalia Stolarska (IIc) - wyróżnienie (opiekun mgr Anna Haddani)

2. Konkurs na limeryk w języku angielskim dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego

- Agata Toczyńska (Id) - II miejsce (opiekun mgr Natalia Król)

- Agata Zienkiewicz (IIIb) - wyróżnienie (opiekun mgr Natalia Król)

- Jacek Karliński (IIIb) - wyróżnienie (opiekun mgr Natalia Król)

JĘZYK FRANCUSKI

1. „Tak wiele nas łączy… Notre amitie” (konkurs rejonowy)

 

- Kinga Piotrowska (IId) – II miejsce (opiekun mgr Anna Smendowska)

- Dominika Kucharska (IId) – III miejsce (opiekun mgr Anna Smedowska)

2. XII Festiwal Piosenki Francuskiej (konkurs rejonowy)

- Natalia Stolarska (IIc) – II miejsce (opiekun mgr Anna Smendowska)

HISTORIA/WOS

1. Konkurs numizmatyczny „GROSIK” (powiatowy)

- Joanna Gębicz (IIc) – I miejsce (opiekun mgr Paweł Rorat)

- Mateusz Szwedzik (IIc) – II miejsce (opiekun mgr Paweł Rorat)

- Marcin Magier (Id) – III miejsce (opiekun mgr Magdalena Więcek)

2. Konkurs wiedzy o Radomsku

- Olga Mieczyńska (Ie) – III miejsce (opiekun mgr Magdalena Więcek)

3. Konkurs wiedzy o AK i KWP w Radomszczańskiem

- Agnieszka Miler (Ie) – I miejsce (opiekun mgr Magdalena Więcek)

- Marcin Pacholik (IIId) – II miejsce (opiekun mgr Joanna Wiśniewska)

4. Konkurs pt. „Jesteśmy obywatelami Unii Europejskiej”

- Klaudia Antczak (IIIc) – I miejsce (opiekun mgr Paweł Rorat)

- Anna Szewców (Ib) – II miejsce (opiekun mgr Joanna Wiśniewska)

- Sylwia Cieślik (IIIc) – IV miejsce (opiekun mgr Paweł Rorat)

5. Olimpiada historyczna (etap rejonowy)

- Aleksandra Sieczka (IIIc) – udział (opiekun mgr Paweł Rorat)

- Marcin Pacholik (III d) – udział (opiekun mgr Joanna Wiśniewska)

BIOLOGIA

1. Konkurs towarzyszący Sesji Popularnonaukowej w ZSDiOŚ (konkurs powiatowy)

a)kategoria prezentacja multimedialna

- Justyna Kornicka (Ib) – I miejsce (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

b)kategoria album

- Anna Rylik (Ib) – I miejsce (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

- Katarzyna Wielgus (Ib) – II miejsce (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

- Magdalena Kulka (Ib) – III miejsce (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

 

2. Olimpiada Ekologiczna (etap ogólnopolski)

-Jakub Nosecki (Ib) – udział (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

- Katarzyna Wielgus (Ib) – udział (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

- Anna Rylik (Ib) – udział (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

 

3. Olimpiada Biologiczna (etap okręgowy)

- Marcin Piotrowski (IIIb) – udział (opiekun mgr Urszula Gołębiewska)

 

4. EKO PLANETA (konkurs ogólnopolski)

- Jakub Nosecki (Ib) – I miejsce w szkole (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

 

5. EKO MŁODZIEŻ (konkurs rejonowy)

- Justyna Kornicka, Anna Szewców, Patrycja Bartosik, Jacek Karliński, Jakub Nosecki, Magdalena Różycka, Paulina Szczypkowska, Marta Kluska, Ewelina Trzeciak, Olga Krzyszczuk (Ib) – FINALIŚCI (opiekun mgr Małgorzata Panicz)

 

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

 

1. Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

- Marcin Pacholik (IIId) - I miejsce w etapie wojewódzkim i VII miejsce w etapie ogólnopolskim (opiekun mgr Bogusław Antczak)

 

2. Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny (konkurs rejonowy)

 

- Adrian Sobieraj (IIe), Hubert Łopusiński (IId), Mateusz Janocha (IIc) - II miejsce (opiekun mgr Bogusław Antczak)

 

****

1. Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej (konkurs wojewódzki)

 

- Natalia Stolarska (IIc) - I miejsce

- Kamil Suszczyk (IIIc) - I miejsce

- Natalia Ćwiek (Ic) - II miejsce

- Klaudia Stępień (Ia) - III miejsce (opiekun uczestników - mgr Bogusław Antczak)

 

2. Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej (konkurs ogólnopolski)

 

- Natalia Stolarska (IIc) - III miejsce

- Kamil Suszczyk (IIIc) - wyróżnienie (opiekun uczestników - mgr Bogusław Antczak)

 

MATEMATYKA

 

1. VI Wojewódzki Konkurs Matematyczny "W Świecie Matematyki" im. prof. Włodzimierza Krysickiego

 

- Patryk Izbiński (IIId) - FINALISTA (opiekun mgr Cecylia Janocha)

 

2. Alfik Matematyczny

 

- Patryk Izbiński (IIId) - dyplom za dobry wynik (82,59%) (opiekun mgr Cecylia Janocha)

 

3. Olimpiada "Sowa Matematyczna"

 

- FINALIŚCI drużynowo: - P.Izbiński, K. Szczypkowski, M. Sikora, M. Pacholik

- Ł. Gąsiorowski, K. Sztejnbis, D. Bareła, A. Majewski

(opiekun mgr Cecylia Janocha)

 

4. Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

 

- Patryk Izbiński (IIId) - LAUREAT (opiekun mgr Cecylia Janocha)

5. Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich - Matematyka

 

- Mateusz Sikora (IIId) - FINALISTA (opiekun mgr Cecylia Janocha)

 

PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

 

1. "Bądź przedsiębiorczy - wypromuj firmę" (konkurs powiatowy)

 

- Krzysztof Gustalik (Id) - I miejsce (opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak)

- Sylwia Borciuch (IIIb) - III miejsce (opiekun mgr Renata Langier)

- Angelika Nabiałkowska (Ia) - wyróżnienie (opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak)

- Patrycja Mikulec (IIIb) - wyróżnienie (opiekun mgr Renata Langier)

 

2. Radomszczański Konkurs Przedsiębiorczości (konkurs powiatowy)

 

- Ewa Wojtasik, Karolina Gal, Kinga Wolska, Laura Woźnica (Ie) - II miejsce (opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak)

- Klaudia Gniatkowska, Aleksandra Ordanik, Natalia Zborowska (Ie) - III miejsce (opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak)

 

3. Ogólnopolski Konkurs "Produkcik 2014"

 

- Miniprzedsiębiorstwo SWAG'N'SALAD - FINALIŚCI (opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak)

 

GEOGRAFIA

 

1. Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

 

- Aleksandra Gaworska - udział w III etapie (opiekun mgr Magda Wojdełko)

 

CHEMIA

 

1. Międzypowiatowy Konkurs Chemiczny "Nie zobojętniaj się na chemię"

 

- Agata Zienkiewicz (IIIb) - wyróżnienie (opiekun mgr Renata Langier)

 

2. Ogólnopolski Konkurs Chemiczny "Alchemik"

 

- Kinga Barańska, Angelika Szczęsna, Marcin Piotrowski, Agata Zienkiewicz, Joanna Kowalczyk, Mateusz Szybka, Jacek Klimczak, Agata Rembisz, Wojciech Kempa, Wojciech Łysik, Mateusz Wędzonka, Kinga Szymczak - wyróżnienie (opiekun mgr Renata Langier)

 

- Kamil Tymiński, Bartłomiej Nowicki - wyróżnienie (opiekun mgr Małgorzata Wojtecka)

 

- Łukasz Berdowski, Barbara Żuławińska, Patryk Mroziński, Monika Alama, Sylwia Orlik, Karolina Smolarek - wyróżnienie (opiekun mgr Sylwia Wawrzyniak)

 

***

1. Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

 

- Żaneta Dymus (Ia) - etap rejonowy - I miejsce

etap wojewódzki - V miejsce (opiekun mgr Małgorzata Wojtecka)

 

2. Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

 

- Mateusz Szwedzik, Aleksandra Wojtecka, Jagoda Muszyńska, Łukasz Kornicki, Konrad Klamka - etap rejonowy - I miejsce

etap wojewódzki - VIII miejsce

 

FIZYKA

 

1. Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2014”

- Izbiński Łukasz, Tyminski Kamil, Emko Tomasz, Auguścik Mateusz, Piotr Dworakowski,

Mateusz Baryła (opiekun mgr Sławomir Gajewski), Łukasz Otoliński (opiekun mgr Jacek

Michniowski) - wynik powyżej średniej krajowe

 

RELIGIA

 

1. Konkurs Pieśni Maryjnych - Wielgomłyny (konkurs rejonowy)

 

- Barbara Żuławińska, Dariusz Barański (IIF) - I miejsce (opiekun mgr Halina Szczekocka)

- Natalia Stolarska (IIc) - I miejsce (opiekun mgr Halina Szczekocka)

- Natalia Mickiewicz (IIc) - II miejsce (opiekun mgr Halina Szczekocka)

- Ewelina Trzeciak (IIc) - III miejsce (opiekun mgr Halina Szczekocka)

 

2. "Jan Paweł II - papież wszystkich ludzi"

 

- Nika Kuliś (IIIc) - II miejsce (opiekun mgr Halina Szczekocka)

 

3. Konkurs Kolęd "Hej, Panie Jezu"

 

- Dominika Kucharska, Adam Bajerowicz, Karolina Bracka, Monika Derwisz, Kinga Piotrowska, Anna Walicka, Milena Nadolna - II miejsce (opiekun mgr Halina Szczekocka)

 

 

 

 

opracowała mgr Agnieszka Łęgowik

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO