Osiągnięcia sportowe 2013/2014

LIGA LEKKOATLETYCZNA (POWIAT, REJON), INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE (WOJEWÓDZTWO, POWIAT, REJON), SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE (POWIAT, REJON), SZTAFETY PŁYWACKIE, PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW, BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
 

 

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE (POWIAT)
Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców w dniu 16.09.2013 roku zainaugurowały rywalizację sportową szkół ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego w roku szkolnym 2013-2014.
II liceum, pod opieką mgr Bartłomieja Szeflera, reprezentowali zarówno dziewczęta ( Kinga Kosmala- 18 miejsce oraz Karolina Prajs- 19 miejsce ) jak i chłopcy( Artur Gładysz- 2 miejsce , Patryk Izbiński- 4miejsce , Łukasz Izbiński-17 miejsce, Piotr Musiał- 27 miejsce, Marcin Krawczyk- 30 miejsce Stolarczyk Paweł- 33 miejsce i Kacper Sowiński- 43 miejsce. Najlepsi przełajowcy naszej szkoły, Artur Gładysz i Patryk Izbiński wystąpią w mistrzostwach województwa.
Wszystkim uczestnikom zmagań biegowych GRATULUJEMY!

LIGA LEKKOATLETYCZNA (POWIAT)
20 września 2013 roku boisko lekkoatletyczne przy SP nr 2 było miejscem rywalizacji młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach Ligi Lekkoatletycznej.
Reprezentacja dziewcząt z II LO pod opieką mgr Marioli Latały, w składzie: Oliwia Nems (100m), Mariola Sosnowicz (100m), Daria Sobczyńska (100m), Katarzyna Kowalska (100m), Julia Łodyga (100m), Kinga Kosmala (400m), Diana Puczkowska (400m), Weronika Mała (400m), Joanna Gawlak (800m), Monika Derwisz (800m), Karolina Prajs (800m), Barbara Strączyńska( skok w dal), Kinga Sukiennik (skok w dal), Olga Krzyszczuk ( skok w dal), Katarzyna Mofina (skok w dal), Milena Nadolna ( pchnięcie kulą), Ada Kowalczyk (pchnięcie kulą), Martyna Kałkusińska (pchnięcie kulą) i Karolina Depta (pchnięcie kulą), drużynowo wywalczyła III miejsce.
W rywalizacji chłopców nie mieli sobie równych uczniowie II LO, którzy wywalczyli I miejsce a tym samym prawo startu w mistrzostwach rejonu. Naszą szkołę reprezentowali: Marcin Krawczyk (100m, sztafeta 4x100m), Kacper Sowiński (100m, sztafeta 4x100m), Tomasz Szulc (100m), Artur Gładysz (400m, sztafeta 4x100m), Igor Nurkowski (400m), Łukasz Izbiński (1500m), Patryk Izbiński (1500m), Mateusz Janocha (skok w dal), Przemysław Klauza (skok w dal), Łukasz Małek (skok w dal, sztafeta 4x100m), Norbert Panicz (pchnięcie kulą), Piotr Stalka (pchnięcie kulą) oraz Kamil Woźniak (pchnięcie kulą). Opiekunem grupy był mgr Bartłomiej Szefler. Gratulujemy!

LIGA LEKKOATLETYCZNA (REJON)
27 września 2013 roku, na stadionie lekkoatletycznym w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Rejonu Bełchatowskiego LA.
Zwycięzcy zmagań powiatowych, uczniowie II LO w składzie: Marcin Krawczyk (100m, sztafeta 4x100m), Tomasz Szulc (100m), Artur Gładysz (400m, sztafeta 4x100m), Marcin Lewandowski (400m), Łukasz Izbiński (1500m), Patryk Izbiński (1500m), Mateusz Janocha (skok w dal), Przemysław Klauza (skok w dal), Kacper Sowiński (skok w dal, sztafeta 4x100m), Łukasz Małek (pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m), Norbert Panicz (pchnięcie kulą) ostatecznie uplasowali się na V miejscu. Opiekunami zawodników byli: mgr Mariola Latała i mgr Bartłomiej Szefler. Gratulujemy!

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE (WOJEWÓDZTWO)
W Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2 października 2013r. w Tomaszowie Mazowieckim wystartowali Patryk Izbiński i Artur Gładysz, którzy zajęli odpowiednio 28 i 44 miejsce. Opiekunem naszych zawodników był mgr Bartłomiej Kowalczyk. Gratulujemy!

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE (POWIAT)
Park Solidarności w Radomsku 8 października 2013r., stał się miejscem rywalizacji dziesięcioosobowych sztafet żeńskich i męskich, podczas mistrzostw powiatu w biegach przełajowych. Dziewczęta (pod opieką mgr Marioli Latały) w składzie: Monika Derwisz, Kinga Kosmala, Ada Kowalczyk, Aleksandra Krawczyk, Olga Krzyszczuk (R), Patrycja Mikulec, Karolina Prajs, Mariola Sosnowicz, Patrycja Świercz (R), Aleksandra Wachowska, Laura Woźnica i Izabela Krawczyk rwybiegałyr1; III miejsce. W kategorii chłopców bezapelacyjnie wygrali reprezentanci II LO, zapewniając sobie prawo startu w zawodach rejonowych! W mistrzowskiej sztafecie biegali: Artur Gładysz, Łukasz Izbiński, Patryk Izbiński, Przemysław Klauza ( R), Marcin Krawczyk, Maciej Bus (R), Marcin Lewandowski, Mateusz Łopusiński, Łukasz Małek, Igor Nurkowski, Paweł Stolarczyk, Tomasz Szulc i Filip Wolski (R). Opiekunem grupy był mgr Bartłomiej Szefler. Gratulujemy kolejnego zwycięstwa!

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE (REJON)
Obiekt rPatykir1; w Zelowie gościł 17 października najlepsze sztafety żeńskie i męskie rejonu bełchatowskiego. Wśród nich znaleźli się biegacze II LO ( Artur Gładysz, Patryk Izbiński, Łukasz Izbiński, Przemysław Klauza, Marcin Krawczyk, Marcin Lewandowski, Mateusz Łopusiński, Wojciech Łysik, Igor Nurkowski, Paweł Stolarczyk, Tomasz Szulc, Filip Wolski i Kacper Sowiński), którzy zakończyli rywalizację na VI miejscu. Zawodnikom i opiekunowi sztafety mgr Bartłomiejowi Kowalczykowi, gratulujemy!

SZTAFETY PŁYWACKIE
28 października pływalnia MOSiR w Radomsku była areną zmagań sztafet pływackich. Męska reprezentacja II LO ( Marcin Ciupiński, Jakub Kaczmarek, Mateusz Kaczmarzyński , Kamil Kucharski, Mateusz Łopusiński, Łukasz Małek, Kornel Ostrowicz, Norbert Panicz, Adrian Sobieraj, Norbert Walczyk oraz Mateusz Szczegodziński), pod opieką mgr Bartłomieja Szeflera dopłynęła na III miejscu. Gratulujemy!

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT
W poniedziałek 4 listopada w hali sportowej przy SP nr 6 w Radomsku rywalizowały szczypiornistki ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Nasze liceum reprezentowały: Patrycja Mikulec, Joanna Gawlak, Aleksandra Wachowska, Joanna Misiak, Daria Sobczyńska, Karolina Gaik, Julia Łodyga, Milena Nadolna, Karolina Weiss, Karolina Barańska, Katarzyna Zielińska, Ada Kowalczyk i Martyna Kałkusińska. Drużyna pod opieką mgr Marioli Latały po zaciętej walce zajęła II miejsce, ulegając jedynie w finale zespołowi z I LO. Gratulujemy!

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
Hala sportowa przy SP nr 6 w Radomsku 7 listopada była areną zmagań piłkarzy ręcznych ze szkół powiatu radomszczańskiego. Wystartowało w zawodach sześć drużyn w tym także reprezentacja II LO w składzie: Norbert Panicz, Łukasz Perczyński, Przemysław Klauza, Mateusz Janocha, Damian Sadawa, Igor Nurkowski, Damian Bareła, Michał Marczyk, Paweł Stolarczyk, Łukasz Małek i Artur Gładysz. Zwyciężyli szczypiorniści ZSP nr 1 przed I LO. Zespół II LO, pod opieką mgr Marioli Latały, wywalczył III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
W piątek 8 listopada odbył się XXII Bieg Niepodległości. Ulicami Radomska biegały dzieci i młodzież z całego powiatu radomszczańskiego, którzy rywalizowali między sobą w następujących kategoriach: dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych, dziewczęta i chłopcy z gimnazjów oraz dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych. W biegu uczestniczyli także reprezentantki i reprezentanci II LO, którzy zajęli następujące lokaty: Monika Derwisz- 7 miejsce, Ada Kowalczyk- 10 miejsce, Patryk Izbiński- 2 miejsce, Artur Gładysz- 3 miejsce, Łukasz Izbiński- 7 miejsce i Mateusz Sikora- miejsce. Opiekunem grupy była mgr Mariola Latała. Gratulujemy!

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO