W dniu 7 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbyła się Gala Wolontariatu Radomsko 2015. Uroczystość była okazją do podsumowania działań realizowanych przez radomszczański oddział PCK. Podczas Gali wręczono wyróżnienia i podziękowania dla szkolnych kół PCK, wolontariuszy i opiekunów. Wśród nagrodzonych  znaleźliśmy się również i my, zasłużenie zresztą ponieważ od wielu lat zajmujemy się bezinteresownym pomaganiem potrzebującym.
Statuetką Wolontariusz PCK 2015 wyróżniona została w kategorii szkoła ponadgimnazjalna uczennica klasy IIB - Natalia Krakowska, która podczas Gali zaprezentowała swoje działania na rzecz wolontariatu.
Doceniono także pracę szkolnych opiekunów, wśród których znaleźli się Małgorzata Wojtecka i Bogusław Antczak. Nauczycielom wręczono legitymacje zasłużonych opiekunów PCK.
Natomiast w konkursie na Najaktywniejsze Szkolne Koło PCK 2015 powiatu radomszczańskiego w kategorii szkoła szkoła ponadgimnazjalna równorzędną nagrodę zdobyły koła PCK z: II LO, ZSE-E oraz ZSP 1.

Kilkuletnią tradycją cieszy się już organizowany co roku szkolny Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa. W tym roku odbył się pod koniec października. Z tej okazji na terenie szkoły zorganizowane zostały zajęcia ze specjalistami m.in. Policjantem – na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, Pracownikiem Komisji ds. Uzależnień oraz Pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Oprócz tego , jak co roku odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki raka piersi. Dziewczęta podczas krótkich sesji wykładowych uczyły się samokontroli piersi pod okiem dyplomowanej położnej. Akcję wspomagał Radomszczański Klub Amazonek. Biorąc pod uwagę potrzeby uczniów odbyło się spotkanie z ekspertem w reedukacji żywieniowej w ramach projektu „Uwaga nadwaga” organizowanym przez Natur House. Uczniowie dyskutowali na temat zdrowej diety w każdym wieku, gdyż budowanie świadomości na ten temat to jeden z aspektów profilaktyki. Podczas tygodnia zdrowia odbyły się tez zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast pełnoletnia młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Pracownikiem RCKiK, na którym można było poznać zasady honorowego krwiodawstwa. Konsekwencją wykładu była akcja krwiodawstwa podczas której oddano 8,5 litra krwi. W ciągu tygodnia uczniowie mieli możliwość degustacji zdrowych batoników pełnoziarnistych rozdawanych za darmo w sklepiku szkolnym.

 
 

Szkolny Turnieju Piłki Siatkowej o puchar „KLASA PRZYJAZNA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ"

Już po raz drugi nasza szkoła zorganizowała Szkolny Turnieju Piłki Siatkowej o puchar „Klasa przyjazna aktywności fizycznej". Turniej skierowany był do wszystkich chętnych klas i rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Każdy mecz prowadzony był między sześcioosobowymi drużynami składającymi się z trzech chłopców i trzech dziewcząt. Turniej zaplanowany został na okres od stycznia do maja. A oto klasyfikacja końcowa.


Klasa Przyjazna Aktywności Fizycznej

w roku szkolnym 2014/2015 to klasa ID
Gratulacje!

 
 

W dniach 28–30 maja w Hotelu Trylogia, w Zielonce k/Warszawy odbył się etap centralny Olimpiady, do którego przystąpiło 32 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Do finału dostali się najlepsi, młodzi liderzy w promowaniu zdrowego stylu życia, wyróżniający się na tle swoich rówieśników. Województwo łódzkie reprezentowała uczennica klasy I BNatalia Krakowska, która zajęła w zmaganiach II miejsce w kraju.

Jako szkoła biorąca udział w projekcie „ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ” realizowanym w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, który dotyczy zapobiegania nadwadze i otyłości oraz chorobom cywilizacyjnym, przystąpiliśmy do „Konkursu Dobrej Formy 2014/2015” organizowanym przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. W dniu 10 czerwca 2015 r. jurorzy Konkursu Dobrej Formy: eksperci Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wyłonili zwycięzców.
Konkurs kierowany był do przedszkoli, szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych realizujących projekt Zachowaj Równowagę. Konkurs był prowadzony na terenie całej Polski. Wśród nagrodzonych placówek znalazła się nasza szkoła.
A oto nasza nagroda: