TYDZIEŃ ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA.

Kilkuletnią tradycją cieszy się już organizowany co roku szkolny Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa. W tym roku odbył się pod koniec października. Z tej okazji na terenie szkoły zorganizowane zostały zajęcia ze specjalistami m.in. Policjantem – na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, Pracownikiem Komisji ds. Uzależnień oraz Pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Oprócz tego , jak co roku odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki raka piersi. Dziewczęta podczas krótkich sesji wykładowych uczyły się samokontroli piersi pod okiem dyplomowanej położnej. Akcję wspomagał Radomszczański Klub Amazonek. Biorąc pod uwagę potrzeby uczniów odbyło się spotkanie z ekspertem w reedukacji żywieniowej w ramach projektu „Uwaga nadwaga” organizowanym przez Natur House. Uczniowie dyskutowali na temat zdrowej diety w każdym wieku, gdyż budowanie świadomości na ten temat to jeden z aspektów profilaktyki. Podczas tygodnia zdrowia odbyły się tez zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast pełnoletnia młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Pracownikiem RCKiK, na którym można było poznać zasady honorowego krwiodawstwa. Konsekwencją wykładu była akcja krwiodawstwa podczas której oddano 8,5 litra krwi. W ciągu tygodnia uczniowie mieli możliwość degustacji zdrowych batoników pełnoziarnistych rozdawanych za darmo w sklepiku szkolnym.