Festyn 2014

 

Dnia 19 września 2014 roku w naszej szkole odbył się Festyn Zdrowia i Aktywności Fizycznej, nad którym w tym roku patronat objął starosta powiatu radomszczańskiego — pan Robert Zakrzewski. Festyn miał dla nas szczególne znaczenie, ponieważ połączony był z otwarciem boiska szkolnego, na którym odbył się pierwszy mecz siatkówki NAUCZYCIELE KONTRA UCZNIOWIE. Ceremonia otwarcia miała charakter uroczysty, ponieważ po oficjalnym przywitaniu gości przez Samorząd Uczniowski i dyrekcję, zostało ono poświęcone przez proboszcza parafii pod wezwaniem św. Lamberta — ks. Antoniego Arkitę. Całości uroczystości otwarcia dopełnił występ artystyczny klasy IIIe. Tuż po formalnej części imprezy nastąpił długo wyczekiwany mecz siatkówki, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Radomsku. Wszyscy aktywnie kibicowali swoim ulubionym drużynom, momentami emocje sięgały zenitu, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden. Lepszą okazała się być drużyna, której skład tworzyli profesorowie każdej ze szkół. Warto dodać, że mecz był komentowany w profesjonalny sposób przez komentatorów sportowych, którymi byli: Jakub Kaczmarek (absolwent i były przewodniczący II LO) oraz Patryk Waloch. Po tym wyjątkowym meczu, na boisku odbywały się rozgrywki międzyszkolne, gdzie championami został (wpisać szkołę), natomiast w tym samym czasie, na boisku przy ulicy Kościuszki obywały się mecze piłki nożnej, w których absolutne zwycięstwo uzyskał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Podczas całej imprezy uczestnicy mogli odwiedzać stoiska ze zdrową żywnością, gdzie degustować pyszne przekąski, przygotowane przez uczniów II LO. Goście mogli delektować się domową zupą warzywną, napić się świeżo wyciskanego soku z owoców lub zjeść pyszną sałatkę. Dostępne dla wszystkich uczestników imprezy były punkty medyczne, w których można było zmierzyć swój wskaźnik BMI lub oddać krew. Każdy miał możliwość skorzystać również z rad specjalistów, w tym roku była to pani dietetyk Agnieszka Kulisa oraz pani kosmetolog Izabela Waloszczyk. Nie zabrakło oczywiście stoiska ze smokolyzerem, w którym każdy mógł zbadać zawartość substancji smolistych w płucach, warto dodać, że to stoisko było nie tylko dla osób palących czynnie, ale również tych, którzy przebywają z palaczami. O godzinie 12:30 odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników meczów połączone z wręczeniem pamiątkowych dyplomów i nagród. Pragniemy również dodać, że nasz festyn nie mógłby się odbyć gdyby nie pomoc i zaangażowanie uczniów naszej szkoły oraz sponsorów. Spośród których mamy zaszczyt wymienić oraz serdecznie podziękować za wsparcie: Starostwu Powiatowemu, firmie OSM Radomsko, firmie BEWA, piekarni Krzysztofa Kempy w Dziepłóci, a także Radzie Rodziców II LO. Oczywiście najszczersze podziękowania należą się również uczniom i nauczycielom z przybyłych szkół, którzy wzięli udział w naszym festynie. Chcemy wyrazić wdzięczność, nauczycielom WF II LO, którzy podjęli trud przygotowania drużyn do rozgrywek sportowych. WYNIKI ROZGRYWEK

Niestety nasza impreza już minęła, ale mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok! Serdeczne pozdrowienia i podziękowania wyrażają organizatorzy festynu Dorota Nowerska, Paweł Rorat, Małgorzata Wojtecka.

Klauzula informacyjna RODO
             

         


„EKO-Sapiens” – ekopracownia w II Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku - dofinansowanie w wysokości 95% wartości kosztu całkowitego zadania, czyli 39.300 zł.
Ekopracownia to doskonale wyposażone laboratorium do eksperymentów chemicznych, fizycznych i biologicznych. Uczniowie w małych grupach, przy ośmiu stanowiskach, mogą samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Zakres przeprowadzanych doświadczeń zwiększy dygestorium. Dotacja z WFOŚiGW w Łodzi pozwoliła również na zakup tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera oraz komputera i aparatu fotograficznego.

        Klauzula informacyjna RODO