IA — językowo-geograficzna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

język polski, język obcy, geografia.

(Drugi język obcy oferujemy w zwiększonym wymiarze godzin — 3 godz. tygodniowo).

Wybrane obowiązkowe zajęcia edukacyjne, uwzględniane w procesie rekrutacji:

język polski,
matematyka,
język obcy
,

geografia

Klasa językowo-geograficzna stworzona została z myślą o uczniu zainteresowanym zagadnieniami z zakresu ekonomii, gospodarki, zarządzania, który ponadto pragnie doskonalić znajomość języków obcych, aby łatwiej odnaleźć się na międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci mogą studiować na wszystkich kierunkach ekonomicznych, ponadto mogą wybrać stosunki międzynarodowe, gospodarkę przestrzenną, a także geografię, geologię, turystykę, logistykę czy europeistykę.