ID — klasa matematyczno-fizyczna

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

matematyka, fizyka, informatyka.

języki obce:
 I — angielski lub niemiecki
II — angielski lub francuski lub niemiecki.

Wybrane obowiązkowe zajęcia edukacyjne, uwzględniane w procesie rekrutacji:

język polski,

matematyka,
fizyka,
język obcy.

Uczniowie klasy matematyczno-fizycznej będą się swobodnie poruszać w świecie liczb na lekcjach matematyki, fizyki, a także informatyki. Przed absolwentem otwierają się perspektywy studiowania na politechnikach i uniwersytetach, przede wszystkim: matematyki, fizyki technicznej, informatyki, geofizyki, górnictwa, inżynierii materiałowej, mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, wiertnictwa i geoinżynierii, zarządzania inżynierią produkcji, inżynierii akustycznej, budownictwa oraz architektury.