IE — klasa matematyczno-językowa

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

matematyka, geografia, język angielski lub niemiecki.

języki obce:
 I — angielski lub niemiecki
II — angielski lub francuski lub niemiecki.

Wybrane obowiązkowe zajęcia edukacyjne, uwzględniane w procesie rekrutacji:

język polski,
matematyka,
język obcy,
geografia.

Klasa matematyczno-językowa stworzona została z myślą o uczniu zainteresowanym zagadnieniami z zakresu ekonomii, gospodarki, zarządzania, który ponadto pragnie doskonalić znajomość języków obcych, aby łatwiej odnaleźć się na międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci mogą studiować na wszystkich kierunkach ekonomicznych, ponadto mogą wybrać matematykę finansową, matematykę aktuarialną, stosunki międzynarodowe, gospodarkę przestrzenną, a także geografię, geologię, turystykę, logistykę czy europeistykę.