Strona główna Galeria Kontakt01 Październik 2014 16:13
Harmonogram egzaminów 2014
Procedury egzaminacyjne
LOSY NASZYCH ABSOLWENTÓW 🎓 🎓 🎓
1 października na większości polskich uczelniach kolejny raz zabrzmi „Gaudeamus igitur". W inauguracjach roku akademickiego po raz pierwszy wezmą udział nasi absolwenci, którzy zdawali maturę w maju 2014 roku.
Przeważająca większości absolwentów będzie kontynuowała naukę na różnych uczelniach wyższych w Polsce.
Z satysfakcją przedstawiamy dane statystyczne*) na temat kierunków studiów, na których będą kontynuować naukę absolwenci 2014. Poniższy diagram dotyczy kierunków najbardziej popularnych wśród naszych absolwentów. 🎓 🎓 🎓
Serdecznie gratulujemy wszystkim absolwentom dostania się na wymarzone uczelnie i życzymy wszystkiego najlepszego „na nowej drodze życia” — życzymy samych sukcesów w następnym etapie nauki.

*) Dane opracowała Agnieszka Łęgowik
O FESTYNIE RAZ JESZCZE ...
Zapewne wszyscy uczniowie mile wspominają ciepły i słoneczny piątek 19 września, kiedy to w naszej szkole odbył się Festyn Zdrowia i Aktywności Fizycznej połączony z uroczystością otwarcia nowego boiska wielofunkcyjnego. Zapytaliśmy uczniów co sądzą o imprezie i nowym miejscu przeznaczonym na zajęcia wychowania fizycznego. Te i wiele innych opinii oraz filmik z festynu ukażą się już wkrótce, a oto zapowiedź.
Do obejrzenia całości filmu, zdjęć oraz przeczytania dłuższego artykułu na ten temat zapraszamy już wkrótce do zakładki Promocja Zdrowia.
Opracowała: Małgorzata Wojtecka
Piąty jubileusz wymiany polsko niemieckiej w II LO!
14 września uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku wraz z opiekunami Agnieszką Skurą Garbaciak oraz Pawłem Handydraj rozpoczęli program wymiany międzynarodowej z niemieckim AGO w Oldenburgu. Jest to mały jubileusz, ponieważ już po raz piąty młodzież może uczestniczyć w tym wydarzeniu. Przez osiem dni zapoznawali się z kulturą i zwyczajami panującymi w tym regionie oraz integrowali się z zagranicznymi partnerami. W ramach wymiany odbyły się wycieczki do Bremy, do Holandii do miasta Groningen oraz do obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen. Uczniowie uczyli się historii tych miejsc, zwiedzali muzea oraz zabytki charakterystyczne dla tych miejscowości. Zapoznali się również z Oldenburgiem, gdzie zostali przywitani przez Panią Burmistrz. Jednak obok obowiązków był czas również na chwilę relaksu r11; wspólne wycieczki rowerowe czy wyjście do Bowling Center. Pełni pozytywnych wrażeń i z nową wiedzą powrócili we wtorek, 23 września, do domów. Teraz czekają na rewizytę swoich niemieckich kolegów, która odbędzie się za trzy tygodnie.
II LO w Zakopanem
W dniach 25 i 26 września odbyła się wycieczka turystyczno-integracyjna do Zakopanego. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas 2e, 3f, 3c i 2c. Zwiedziliśmy Zakopane z przewodnikiem oprócz walorów turystycznych poznaliśmy również historię Zakopanego. Byliśmy również w Galerii Sztuki Współczesnej oraz Autorskiej Galerii Władysława Hasiora. Ale przecież człowiek nie samą wiedzą żyje! Było coś dla ducha jak również dla ciała. Pobyt w Aquaparku pozwolił nam się zrelaksować po męczącym, wielogodzinnym zwiedzaniu Zakopanego. Niektórzy z nas wdrapali się na Wielką Krokiew, by podziwiać na treningu naszego latającego Mistrza Świata- Kamila Stocha, lecz nie udało się nam. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, udaliśmy się na maraton z polską rKrólową nartr1;, Justyną Kowalczyk. Wieczór spędziliśmy przy ognisku i wspólnym śpiewaniu piosenek biesiadnych przy akompaniamencie naszych muzycznie uzdolnionych koleżanek i kolegi: Basi, Laury i Darka. Nasi profesorowie nie omieszkali sprawdzić wiedzy zdobytej przez nas podczas wycieczki i zorganizowali quiz z nagrodami (słodkimi). Naprawdę było super!!!
Wycieczkę zorganizował profesor Sławomir Lawenda, opiekunami byli profesor Agnieszka Skura-Garbaciak i profesor Paweł Handydraj.
Marlena Tkaczyk kl. 3F
Olga Mieczyńska kl. 2E
PROFILAKTYKA WYCHOWAWCZA
Wakacje już dawno się skończyły, pora więc wdrożyć się do intensywnej i efektywnej pracy. Pomocne w tym mogą okazać się zajęcia służące budowaniu motywacji wewnętrznej do wypełniania obowiązków szkolnych oraz dotyczące organizowania nauki własnej i skutecznego uczenia się. 25 września klasy I A, C, D, E wezmą udział w spotkaniach z psychologiem, które zapoczątkują cykl zajęć w ramach psychologicznego niezbędnika ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Zajęcia na temat "Jak się nauczyć i nie oszaleć?" oraz "Dorosłość kontra dojrzałość, czyli na co mi szkoła" poprowadzi dla naszych uczniów psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku pani Michalina Gabryś.
Opracowała: Joanna Kurpienik
Strona 1 z 95 1 2 3 4 > >>
Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.