Strona główna Galeria Kontakt28 Listopad 2014 19:57
Informatyka
Informacje dla maturzystów
GLOBAL ENTREPRENEURSHIP WEEK
Jak co roku II LO w Radomsku przystąpiło do obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (GLOBAL ENTREPRENEURSHIP WEEK). W dniach 18 — 22 listopada 2014, podczas siódmej edycji projektu, naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele wielu profesji.
Zadaniem projektu jest krzewienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, umożliwienie im zdobycia wiedzy na temat rzeczywistości wymarzonej pracy zawodowej, aby wkraczając w dorosłe życie potrafili z tej umiejętności czerpać do cna, wybierając świadomie swoją dalszą drogę życiową.
Przedsiębiorczość jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia i każdym zawodzie.
Z tego też powodu w ciągu Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klas I, II jak i maturzyści mieli zaszczyt gościć przedstawicieli m.in. Urzędu Pracy, Sądu Rejonowego, Szpitala Powiatowego, a także właścicieli prywatnych firm, często absolwentów naszej szkoły. Uczniowie po spotkaniach z ekspertami nie kryli zadowolenia, a podczas ich wyrażali zainteresowanie tematem, często zadając dojrzałe i konkretne pytania, które nie pozostały bez odpowiedzi.
Koordynatorkami realizacji projektu w Liceum Baczyńskiego od lat są nauczycielki podstaw przedsiębiorczości panie: Renata Langier oraz Sylwia Wawrzyniak, realizujące autorski projekt — „I co dalej maturzysto”.

Za trud wcielenia się w rolę nauczycieli przedsiębiorczości, dzieląc się swoim własnym doświadczeniem oraz poświęcenie cennego czasu ogromne podziękowania należą się wszystkim gościom II LO w Radomsku:

• Panu Szymonowi Zyberyngowi — Kancelaria Adwokacka;
• Pani Edycie Tazbir — Urząd Pracy Radomsko;
• Państwu Robertowi i Annie Cieciura — Sąd Rejonowy Radomsko;
• Państwu Bernardecie Kołodziejczyk, Ewie Nowak, Łukaszowi Rogulskiemu — Szpital Powiatowy Radomsko;
• Pani Katarzynie Przepiórze — „ESBANK”;
• Panu Przemysławowi Nowakowi — Piekarnia i Cukiernia Wielgomłyny;
• Panu Jackowi Drożdż – Dziennik Łódzki.
SZKOLNE ELIMINACJE X OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Przypominamy wszystkim zarejestrowanym uczniom, że dnia 4 grudnia 2014 r. w godz. 9:00-10:00 odbędą się w świetlicy, szkolne eliminacje X Olimpiady Przedsiębiorczości.
Prosimy o punktualność i życzymy powodzenia!
OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
(ETAP SZKOLNY) — WYNIKI

W piątek 21 listopada odbył się etap szkolny ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Jak co roku w naszej szkole duża grupa uczniów przystąpiła do testu składającego się z 20 pytań obejmujących szeroki zakres wiedzy dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, udzielania pierwszej pomocy,problematyki ochrony środowiska, zapobiegania chorobom zakaźnym, profilaktyki uzależnień. Wśród uczestników wyłonionych zostało pięć najlepszych uczennic, które będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach rejonowych. Są to:

1. Marta ZyberyngIE (18pkt),
2. Anna Szewców IIB (17pkt),
3. Angelika DzwonekIF (17pkt), oraz po dogrywce
4. Natalia KrakowskaIB (16pkt)
5. Agnieszka CegiełaIF (16pkt)

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.
OBCHODY DNIA PRAW DZIECKA
Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka sejm przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia święta (Dzień Praw Dziecka), które przypada 20 listopada w 25 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. Celem obchodów jest propagowanie idei praw dziecka, zwiększenie świadomości na temat istnienia Konwencji o Prawach Dziecka, uświadomienie wszystkim że dzieci mają swoje prawa i mogą z nich korzystać. Warto pamiętać, ze KoPD dotyczy również uczniów. Z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Joanny Kurpienik i pani profesor Magdaleny Więcek uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii "Nie ma dzieci- są ludzie", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa, przypomnienie że dziecko, uczeń to pełnoprawny obywatel. W tym dniu uczniowie chcąc zaakcentować fakt, że znają, pamiętają, szanują i potrafią korzystać ze swoich praw przystąpili do testu z wiedzy o prawach dziecka i prawach człowieka oraz przygotowali wystawę prac plastycznych pod hasłem "Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka".
Oprac. Joanna Kurpienik
WSPÓŁPRACA POMIĘDZY WYDZIAŁEM CHEMII UŁ A II LO
Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 19.11.2014 r. Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego Pan prof. dr hab. Grzegorz Mlostoń i Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku Pan mgr Sławomir Kowalczyk podpisali umowę o współpracy pomiędzy Wydziałem Chemii UŁ a II LO w Radomsku. Patronat ten pozwoli na udział uczniów w ważnych wydarzeniach odbywających się na Wydziale, debatach, wykładach, seminariach, pracy kół studenckich, sesjach naukowych, wycieczkach przedmiotowych. Uczniowie będą mogli korzystać również z zasobów biblioteki UŁ i uczestniczyć w wybranych zajęciach laboratoryjnych. Spotkania z pracownikami Wydziału Chemii odbywać się będą również na terenie naszej szkoły w formie wykładów i pokazów eksperymentów chemicznych.
Dzięki tej współpracy uczniowie głównie klas biologiczno-chemicznych będą mogli pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania, poznawać nowoczesne techniki laboratoryjne, a tym samym lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego. Z ramienia II LO współpracę będzie koordynowała mgr Renata Langier a ze strony Wydziału Chemii UŁ dr Paweł Urbaniak.
Strona 1 z 104 1 2 3 4 > >>
Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.