Strona główna Galeria Kontakt30 Marzec 2015 14:53
Informatyka
Informacje dla maturzystów
on
KONKURS "INTERAKTYWNY SPACER PO KRAJACH..."
Interaktywny spacer po krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych” — pod taką nazwą zorganizowany został 27 marca w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych konkurs adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Radomszczańskiego i Starosty Powiatu Offenbach. Miło nam poinformować, że uczniowie II LO zajęli wysokie miejsca w tym konkursie:

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
I miejsce Aleksandra Jasiak z IB (przyg. p. Sławomir Lawenda);
II miejsce Patrycja Zbroja z IIIE (przyg. p. Agnieszka Skura-Garbaciak);

Konkurs wiedzy o krajach angielskojęzycznych
II miejsce Hubert Nowakowski z IID;
III miejsce Kinga Walczak z IIIA (przyg. p. Natalia Król).
Gratulujemy!
PLEIN CHANT W ŁODZI
W dniach 21-22 marca 2015 r. odbyły się przesłuchania konkursowe uczestników w ramach 13 Łódzkiego Festiwalu Piosenki Francuskiej PLEIN CHANT. Paulina Młynarczyk z klasy I F została wyróżniona za wykonanie piosenki „Ta vie” z repertuaru Tiny Arena. Warto wspomnieć o składzie jury, który wskazuje na rangę i prestiż konkursu: Izabela Trębacz — wokalistka, wykładowca Akademii Muzycznej, Patrycja Jabłońska i Martyna Henke — studentki wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej, Włodzimierz Glamaciński — doradca metodyczny języka francuskiego, wykładowca Alliance Française, François Richerme — attaché ds. współpracy językowej w Institut Francais oraz Dénis Gérard — koordynator projektu Łódzkie Bardziej Francuskie.
Paulinie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.
Opracowała: Anna Smendowska
„ALKOHOL CHEMICZNA PUŁAPKA”
Za nami XI edycja Konkursu PlastycznegoAlkohol chemiczna pułapka” promującego zdrowy tryb życia bez nałogów, które negatywnie wpływają na zdrowie każdego człowieka. Konkurs organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku skierowany był do uczniów wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w powiecie radomszczańskim. Organizatorzy stawiali przede wszystkim na szeroko rozumianą profilaktykę w walce z nałogami. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, których prace plastyczne stały na bardzo wysokim poziomie. Wśród nich można było znaleźć zarówno plakaty, ulotki, instalacje artystyczne, makiety oraz inne ciekawe formy plastyczne. Autorkami oraz realizatorkami projektu są nauczycielki chemii z II LO: Renata Langier, Małgorzata Wojtecka oraz Sylwia Wawrzyniak.
Wyniki konkursów:
Plakat:
I miejsce Angelika Rozpędek - PG Gomunice
I miejsce Magdalena Płaszczyńska – II LO
II miejsce Martyna Urbaniak – PG Dobryszyce
II miejsce Robert Gass – ZSE Radomsko
III miejsce Weronika Banaszkiewicz – ZSG nr 6
III miejsce Magdalena Rudek – Elektryk
Praca plastyczna:
I miejsce Julia Blada – ZSG nr 7
II miejsce Weronika Musiał – PG Żytno
Ulotka:
I miejsce – Julia Rokita – PG Gidle
II miejsce Karolina Łęska – Elektryk
DZIEŃ OTWARTY II LO
25 marca w naszym Liceum odbył się Dzień Otwarty II LO.
Goście z gimnazjów na samym początku odwiedzin byli zapraszani na salę gimnastyczną liceum, gdzie mogli non stop podziwiać występy grup artystycznych naszej Pozytywnie Zakręconej młodzieży. W ten sposób gimnazjaliści uczestnicząc w Giełdzie Talentów, będącej kontynuacją Dnia Hobbysty, uzyskali informacje o szerokiej ofercie zajęć pozalekcyjnych w Liceum Baczyńskiego. Następnie młodzież gimnazjalna mogła zapoznać się z bazą dydaktyczną, spotkać się z nauczycielami i uczniami naszej szkoły oraz uczestniczyć w krótkich prezentacjach wybranych lekcji prowadzonych metodami aktywizującymi. Swoich młodszych kolegów oprowadzali po szkole licealiści — uczniowie Baczyńskiego, którzy chętnie odpowiadali na przeróżne pytania dotyczące naszej szkoły. W pracowniach przedmiotowych gimnazjaliści uczestniczyli w krótkich zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez licealistów pod okiem nauczycieli-opiekunów.
Dziękujemy Wszystkim Gościom za przyjęcie zaproszenia i jeszcze raz zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI (PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY) — RELACJA
Od wielu lat pierwszy dzień wiosny jest w naszej szkole Dniem Samorządności, podczas którego symboliczną władzę nad placówką przejmuje młodzież. W tym roku oficjalnie powitaliśmy wiosnę nieco później, a mianowicie 24 marca — tuż przed DNIEM OTWARTYM II LO. Dzień Samorządności jest dniem, w którym uczniowie uczestniczą w licznych zabawach i konkursach organizowanych przez Radę SU. Tegoroczny Dzień Samorządności odbył się pod hasłem „SAMORZĄDNOŚĆ NASZYM HOBBY”, bowiem był on drugą edycją Dnia Hobbysty, który po raz pierwszy odbył się w naszej szkole rok temu. Uczniowie Pozytywnie Zakręceni mieli szansę zaprezentować na sali gimnastycznej swoje talenty wokalne, muzyczne i taneczne oraz wiosenno-letni pokaz mody francuskich projektantów (pokaz mody haute couture i prêt-à-porter). Prezentowane kreacje spotkały się z wielkim uznaniem publiczności, która brawami oceniała pomysłowość stylizacji modelek i modeli. (Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć!). Poza salą gimnastyczną na uczniów naszej szkoły czekały wystawy hobbystów — uczniów II LO oraz wystawy numizmatyczne udostępnione dzięki uprzejmości Towarzystwa Numizmatycznego w Radomsku. Ta ostatnia prezentacja została dodatkowo ubogacona wykładem pana Józefa Medwida, który w interesujący sposób opowiedział nam o swojej pasji.
Strona 1 z 117 1 2 3 4 > >>
Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.