Strona główna Galeria Kontakt21 Listopad 2014 19:48
Informatyka
Informacje dla maturzystów
OLIMPIADA PCK
Serdecznie zapraszam do udziału w XXIII ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Etap szkolny odbędzie się 21 listopada na 5 godzinie lekcyjnej. Do etapu rejonowego przechodzi 5 uczniów, którzy najlepiej rozwiążą test składający się z 20 pytań.
Zapisy do czwartku u szkolnego opiekuna Koła PCK Małgorzaty Wojteckiej. Członkowie PCK mile widziani.
Małgorzata Wojtecka
OBCHODY DNIA PRAW DZIECKA
Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka sejm przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia święta (Dzień Praw Dziecka), które przypada 20 listopada w 25 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka. Celem obchodów jest propagowanie idei praw dziecka, zwiększenie świadomości na temat istnienia Konwencji o Prawach Dziecka, uświadomienie wszystkim że dzieci mają swoje prawa i mogą z nich korzystać. Warto pamiętać, ze KoPD dotyczy również uczniów. Z inicjatywy pedagoga szkolnego pani Joanny Kurpienik i pani profesor Magdaleny Więcek uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii "Nie ma dzieci- są ludzie", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa, przypomnienie że dziecko, uczeń to pełnoprawny obywatel. W tym dniu uczniowie chcąc zaakcentować fakt, że znają, pamiętają, szanują i potrafią korzystać ze swoich praw przystąpili do testu z wiedzy o prawach dziecka i prawach człowieka oraz przygotowali wystawę prac plastycznych pod hasłem "Prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka".
Oprac. Joanna Kurpienik
WSPÓŁPRACA POMIĘDZY WYDZIAŁEM CHEMII UŁ A II LO
Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 19.11.2014 r. Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego Pan prof. dr hab. Grzegorz Mlostoń i Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku Pan mgr Sławomir Kowalczyk podpisali umowę o współpracy pomiędzy Wydziałem Chemii UŁ a II LO w Radomsku. Patronat ten pozwoli na udział uczniów w ważnych wydarzeniach odbywających się na Wydziale, debatach, wykładach, seminariach, pracy kół studenckich, sesjach naukowych, wycieczkach przedmiotowych. Uczniowie będą mogli korzystać również z zasobów biblioteki UŁ i uczestniczyć w wybranych zajęciach laboratoryjnych. Spotkania z pracownikami Wydziału Chemii odbywać się będą również na terenie naszej szkoły w formie wykładów i pokazów eksperymentów chemicznych.
Dzięki tej współpracy uczniowie głównie klas biologiczno-chemicznych będą mogli pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania, poznawać nowoczesne techniki laboratoryjne, a tym samym lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego. Z ramienia II LO współpracę będzie koordynowała mgr Renata Langier a ze strony Wydziału Chemii UŁ dr Paweł Urbaniak.
UŚMIECHNIJ SIĘ!!!
21 LISTOPADA — MIĘDZYNARODOWYM DNIEM ŻYCZLIWOŚCI
ZYCZLIWOSC.jpg Dzień ten został ustanowiony w 1973 r. jako Word Hello Day. Dziś obchodzony jest w wielu miejscach na świecie. Pomysł, aby „uczyć życzliwości” zrodził się wobec ordynarności otaczającego nas świata. Uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku podjęli inicjatywę obchodów tego dnia w naszej szkole. Na znak życzliwości każdy w tym dniu niech posiada coś różowego np. bluzkę, apaszkę, kokardę itp.
Celem podjętej inicjatywy jest: uczenie pozytywnego nastawienia do ludzi i świata, szacunku wobec drugiego człowieka, bezinteresowne pomaganie innym, uświadamianie dlaczego warto być życzliwym. Prosimy wszystkich o przyłączenie się do naszej akcji:
  • życzmy innym dobrze,
  • spełniajmy dobre uczynki,
  • szanujmy się,
  • chwalmy osiągnięcia,
  • prawmy komplementy.
Opiekun SZKE Joanna Wiśniewska
WARSZATY POPULARNONAUKOWE W ZSDIOŚ
13 listopada w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska odbyły się warsztaty popularnonaukowe pt. "Formy Ochrony Przyrody w województwie łódzkim". Warsztatom towarzyszyły konkursy, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły wykazując się wiedzą i pomysłowością, co zostało docenione przez komisję konkursową.

W kategorii prezentacja multimedialna pt. "Charakterystyka wybranego parku krajobrazowego województwa łódzkiego" I miejsce zajęła Marysia Dobielska z klasy IF, II miejsce Ola Jabłkiewicz z klasy IIIA, natomiast wyróżnienie zdobyła Karolina Rogulka również z klasy IIIA.

W kategorii poster pt" Formy ochrony przyrody w Polsce" II miejsce zajęła Ada Marczyk z klasy IF.

Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom (pani Małgorzacie Panicz i pani Małgorzacie Wojteckiej) serdecznie gratulujemy.
Strona 1 z 103 1 2 3 4 > >>
Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.