Strona główna Galeria Kontakt13 Lipiec 2020 00:00
Informacje dla maturzystów
15. IV WYMIANA POLSKO-FRANCUSKA — DZIEŃ 6

DZIEŃ 6 — TRAVAIL
Dziś uczyliśmy się w szkole francuskiej. Zajęcia zaczęły się od godziny 9.00. Pierwszą lekcją był wykład na temat związków matematyki z architekturą. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób architekci wykorzystywali figury geometryczne w portalach katedr, oknach i budowie budynków. Poznaliśmy własności trójkąta Reuleaux, mnóstwo wzorów i twierdzeń. Mogliśmy się również podszkolić w znajomości języka, ponieważ zajęcia były prowadzone w języku angielskim. Trzeba docenić geniusz nauczycielki, która potrafiła przekazać nam informacje w ciekawej formie, mówiąc obcym dla niej językiem! Rozkład godzin w szkole jest zupełnie inny niż u nas. Mają 3 – 4 zajęcia po 2 godziny i przerwy na jedzenie, trwające około dwóch godzin. Nasze drugie zajęcia dotyczyły fermentacji alkoholowej. Była to typowa lekcja biologii z wykorzystaniem ciekawego sprzętu laboratoryjnego. Wyniki badań prezentowaliśmy na forum klasy w języku angielskim. Między zajęciami zjedliśmy obiad na stołówce szkolnej. Po zajęciach czekaliśmy na naszych francuskich kolegów w parku, który jest przepiękny — z licznymi ścieżkami, małym dworkiem oraz roślinami i drzewami. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pamiętaliśmy o naszych paniach profesor i sprawiliśmy im małą słodką niespodziankę. Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom z Polski. :)
Opracowali: Dawid Lempart, Paulina Kowalczyk