Strona główna Galeria Kontakt12 Lipiec 2020 23:54
Informacje dla maturzystów
17. IV WYMIANA POLSKO-FRANCUSKA — DZIEŃ 8

DZIEŃ 8 — Fête
Ostatni dzień, który spędziliśmy z naszymi przyjaciółmi z Francji, dotyczył pracy w grupach nad wybranym tematem w ramach realizowanego projektu edukacyjnego. Zagadnienia zostały dobrane na podstawie rzeczy i miejsc, które mogliśmy oglądać przez ostatnie dni. Dotyczyły między innymi cytadeli w Besançon, matematyki i architektury, stereotypów dotyczących Francji i Polski czy procesu fermentacji. Zagadnienia te opracowywaliśmy w formie wywiadów i prezentacji, które zostały nagrane. Było to dość stresujące doświadczenie, ponieważ musieliśmy opowiadać wszystko w języku angielskim. Następnie Francuzi przygotowali dla nas małe przyjęcie pożegnalne w zamku znajdującym się niedaleko szkoły.
Z pewnością będziemy tęsknili za naszymi francuskimi przyjaciółmi i już nie możemy się doczekać kiedy przyjadą do nas.
Opracowali: Dawid Lempart, Paulina Kowalczyk