Strona główna Galeria Kontakt25 Wrzesień 2020 22:32
Informatyka
Informacje dla maturzystów
TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA
Promocja zdrowia budzi coraz większe zainteresowanie zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży. Edukacja zdrowotna jest w naszej szkole nieodłącznym elementem szkolnego programu wychowawczego. Staramy się, aby nasi uczniowie nabywali wiedzę o zdrowiu oraz uczyli się umiejętności niezbędnych dla kształtowania zachowań sprzyjających zdrowiu.
Dlatego jak co roku podejmujemy działania w tym w ramach Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa. Interdyscyplinarny charakter promocji zdrowia powoduje, że do realizacji zagadnień z nią związanych zapraszamy do współpracy przedstawicieli różnych instytucji. W tych dniach zorganizowaliśmy zajęcia mające na celu promowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz zwrócenie uwagi na zasady racjonalnego odżywiania się.
W dniach 3-6 listopada realizując program Tygodnia Zdrowia i Bezpieczeństwa, nawiązaliśmy kontakt z Wojewódzkim Ośrodkiem ruchu Drogowego, Policją, Szpitalem Powiatowym. Swą wiedzą i doświadczeniem, podzielili się z uczniami naszej szkoły specjaliści: dietetyk, ratownik medyczny, policjant, położna, panie z Radomszczańskiego Klubu Amazonek.
W ciągu tygodnia uczniowie mieli możliwość degustacji zdrowych, polskich jabłek rozdawanych za darmo w sklepiku szkolnym.