Strona główna Galeria Kontakt11 Grudzień 2019 15:00
Informatyka
Informacje dla maturzystów
XIII edycja Konkursu Literackiego BŁĘKIT
XIII edycja Konkursu Literackiego "BŁĘKIT"

Konkurs literacki.
1. Organizatorem Konkursu jest II LO im. K.K. Baczyńskiego w Radomsku. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Starostwo Powiatowe w Radomsku.
2. Celem Konkursu jest stworzenie młodym ludziom możliwości twórczego wyrażania swoich przemyśleń i spostrzeżeń.
3. Temat pracy jest dowolny.
Mottem tegorocznego konkursu są słowa Kazimierza Wierzyńskiego:
Gdzie nie posieją mnie – wyrosnę,
Nigdzie mnie nie ma, jestem wszędzie

4. Kategorie gatunkowe:
- opowiadanie
- esej
- wybrana forma publicystyczna (np. reportaż, felieton)

Warunki uczestnictwa:
1. W konkursie mogą brać udział wyłącznie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu radomszczańskiego.
2. Prace (oryginał, cztery kopie oraz płytę CD w wersji elektronicznej zapisaną w dokumencie Microsoft Word) należy wysłać lub składać na adres:
II LO im. K.K. Baczyńskiego
ul. Bugaj 3
97-500 Radomsko
"Błękit 2013"

Składane prace:
1. Prace muszą być oryginalne; nie powinny być dotychczas publikowane lub nagradzane.
2. Prace powinny być drukowane. Prosimy o zapisanie pracy w wersji elektronicznej (płyta CD w Microsoft Word).
3. Objętość pracy nie powinna przekraczać 15 stron maszynopisu A4 (opowiadanie), 4 stron A4 (esej i reportaż), 2 strony A4 (felieton).
4. Pierwsza strona powinna zawierać tytuł tekstu, kategorię oraz godło (pseudonim).
5. Do każdej pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę, opatrzoną indywidualnym godłem, zawierającą informacje o autorze i jego pracy:
- imię i nazwisko, adres, szkoła i numer telefonu
- tytuł tekstu i kategoria.
Godło musi być wyrażone wyłącznie słownie (dopuszczalne są także cyfry).
6. Autor może zgłosić najwyżej dwie prace w konkursie.
7. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac.

Ocena prac:
1. Podstawowym kryterium oceny jest oryginalność prac, szczególne walory języka i stylu, konsekwentne stosowanie przyjętej kategorii gatunkowej.
2. Komisja przyznaje cenne nagrody rzeczowe i książkowe.
3. Autor najlepszej pracy otrzymuje NAGRODĘ GŁÓWNĄ - Błękitne Pióro. Nagradzane są również najlepsze prace w poszczególnych kategoriach. Przewidziane są także wyróżnienia.
4. Komisja zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród.

Informacje organizacyjne:
1. Patronat medialny nad konkursem sprawuje Gazeta Radomszczańska.
2. Prace są archiwizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.
3. Termin przyjmowania prac mija dn. 04.04.2013 r. W przypadku przesyłki o przyjęciu pracy decyduje data stempla pocztowego.
4. Dla uczestników konkursu przewidywane są warsztaty literackie i dziennikarskie. Szczegółowe informacje będą podane drogą elektroniczną.
5. Oficjalne zakończenie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w II LO dn. 29.04.2013 r. (organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany terminu rozstrzygnięcia konkursu).
6. Informacji o XIII edycji konkursu udziela sekretariat II LO - tel. (44) 683 26 53,
e-mail: sekretariat@lo2.radomsko.pl
Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.