Strona główna Galeria Kontakt22 Luty 2020 17:14
Informatyka
Informacje dla maturzystów
on
PROJEKT EDUKACYJNY „ZDROWO JEDZ-LEPIEJ ŻYJ!”

Przeprowadzenie serii lekcji oraz krótkich wywiadów na temat zdrowego odżywiania jest jednym z elementów autorskiego projektu edukacyjnego pt. „Zdrowo jedz - lepiej żyj!” opracowanego przez grupę uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego (A. Łęgowik i A. Haddani) oraz koordynatora oświaty zdrowotnej - M. Wojteckiej. Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć metodami aktywnymi w placówkach oświatowych na różnych poziomach edukacyjnych (przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna) dotyczących zdrowego żywienia.
W celu urozmaicenia lekcji, zajęcia w klasach wyższych programowo prowadzone będą w języku angielskim.

Dla najaktywniejszych uczestników przewidziano drobne upominki, mogące uzupełniać drugie śniadanie w szkole (batoniki zbożowe, owoce, marchewki, soki), dyplomy uczestnictwa. Wśród gimnazjalistów wykazujących się dużą wiedzą z języka angielskiego w zakresie słownictwa na temat zdrowego żywienia przewidziano nagrody książkowe.

Wśród młodzieży przeprowadzono także wywiad dotyczący spożywania pierwszego i drugiego śniadania. O to, co jemy na śniadanie i czy jest ono dla nas ważne, pytamy również mieszkańców naszego miasta. Uzupełnieniem całości projektu jest wywiad z dietetykiem, który odpowiada na najbardziej nurtujące młodzież pytania z zakresu zdrowej diety.

Zajęcia w ramach edukacji rówieśniczej przeprowadzone zostały już w przedszkolu nr 6 przy ul. Rolnej; w grupie sześciolatków, oraz w klasie I i II Publicznego Gimnazjum nr 2, w klasie V Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5, w klasie III Publicznego Gimnazjum nr 3.

Przed nami jeszcze wizyty w PG nr 2, Gimnazjum w Strzelcach Małych, Kleszczowie oraz kilku innych placówkach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z projektu w galerii zakładki PROMOCJA ZDROWIA oraz filmiku z nagranych wywiadów!

Certyfikaty i programy

Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.

Zapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.