Strona główna Galeria Kontakt22 Luty 2020 16:03
Informatyka
Informacje dla maturzystów
11. IV WYMIANA POLSKO-FRANCUSKA — DZIEŃ PIERWSZY

DZIEŃ PIERWSZY — uczymy się francuskiego: „Ça va” Podróż do Brukseli — naszego pierwszego przystanku wymiany przebiegła dość szybko. Mimo to po dotarciu na miejsce przez około 4 godziny czekaliśmy na wejście do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, jednak dzięki dobremu towarzystwu nie mogliśmy narzekać. Oprowadzała nas pani Anna Chuchla – asystentka europosła pana Janusza Wojciechowskiego. Pokazała nam, w jaki sposób działa PE. Zwiedziliśmy w nim także piękną salę obrad Parlamentu.
Dzięki uprzejmości pana Janusza Wojciechowskiego i pani przewodnik Marii Kozińskkiej, mogliśmy zwiedzić niemal całą Brukselę. Zobaczyliśmy między innymi Stary Rynek, Łuk Triumfalny, katedrę gotycko-brandenburską, muzeum historii Belgii i pałac króla belgijskiego. Dowiedzieliśmy się wiele o ustroju politycznym panującym w tym kraju. Następnie czekała nas dalsza podróż już do samego Brochon. Dzięki kilku postojom i przeprowadzanym konwersacjom czas upłynął niezwykle szybko. Pani prof. Anna Smendowska odkryła swoje wokalne powołanie, umilając tym samy czas spędzony w autokarze. Po przyjeździe każdy poznał swojego francuskiego przyjaciela z wymiany.
Opracowali: Dawid Lempart Paulina Kowalczyk