Strona główna Galeria Kontakt24 Październik 2020 17:40
Informatyka
Informacje dla maturzystów
12. IV WYMIANA POLSKO-FRANCUSKA — DZIEŃ DRUGI

DZIEŃ DRUGI – Bonne nuit! Po nocy spędzonej u francuskich rodzin spotkaliśmy się wspólnie w szkole. Dzień rozpoczął się zwiedzaniem Dijon. Widzieliśmy między innymi rzymską bramę miasta, stary rynek, ratusz oraz mnóstwo klimatycznych uliczek. Same wzgórza oraz liczne winnice są tak piękne, że można by je podziwiać całymi dniami! Następnie udaliśmy się do muzeum, gdzie pani przewodnik przedstawiła nam wykład na temat perspektywy w obrazach. Informacje zdobyte w muzeum wykorzystamy do tworzenia projektu. Pogoda nam dopisuje i tylko chwilami się pogarsza. Sam klimat Francji jest „romantyczny”. Ludzie są bardzo uprzejmi i troskliwi. Po wielu próbach Francuzi nauczyli się mówić trudne, polskie słowa np: chrząszcz, dziczyzna, żółć czy sześćdziesiąt pięć :)
Opracowali: Dawid Lempart Paulina Kowalczyk