Strona główna Galeria Kontakt26 Styczeń 2021 06:49
Menu
O szkole
off
Samorząd Uczniowski
on
Konkursy
on
Sport w szkole
on
Promocja Zdrowia
off
Historia działalności SzPZ
Rekrutacja 2015
off
Współpraca z gimnazjami
on
Zajęcia pozalekcyjne
on
Informatyka
on
Informacje dla maturzystów
off
Do pobrania
on
Laboratorium podstaw robotyki i automatyki

Laboratorium podstaw robotyki i automatyki

Tematyka zajęć prowadzonych w ramach koła informatycznego jest systematycznie dostosowywana do aktualnych trendów technologicznych oraz zainteresowań uczniów.

Prowadzone już były zajęcia z podstaw algorytmiki, programowania w środowisku Delphi, języka PHP oraz kaskadowych arkuszy stylów.
W ubiegłym roku rozpoczęliśmy pilotażowe zajęcia z podstaw mikrokontrolerów - programowanie w środowisku Bascom. Zajęcia te wkrótce zostały przekształcone w podstawy robotyki i automatyki. Wspólnie z zainteresowanymi uczniami podjęliśmy udane próby stworzenia autorskiego mikrorobota. Obecnie posiadamy już działającą autonomicznie platformę i rozpoczęliśmy pracę nad skonstruowaniem manipulatora o czterech stopniach swobody.
W planach – w pełni autonomiczne poruszanie się robota (unikanie przeszkód), nauka programowania mikrokontrolerów w języku C, budowa robota typu linefollower, sterowanie robotem poprzez bluetooth.
Na zajęciach uczniowie mają dostęp do trzech zestawów uruchomieniowych Atmel/Intel, programatora oraz niezbędnych środowisk programistycznych.

Zajęcia te są adresowane dla uczniów klasy matematyczno-fizycznej. Są rozwinięciem przedmiotu informatyka, realizowanego w tej klasie w zakresie rozszerzonym. Zainteresowanych uczniów zapraszamy na spotkania we wtorki o godzinie 15.05 w sali 266.Certyfikaty i programy
    


Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.