Strona główna Galeria Kontakt26 Styczeń 2021 07:54
Menu
O szkole
off
Samorząd Uczniowski
on
Konkursy
on
Sport w szkole
on
Promocja Zdrowia
off
Historia działalności SzPZ
Rekrutacja 2015
off
Współpraca z gimnazjami
on
Zajęcia pozalekcyjne
on
Informatyka
on
Informacje dla maturzystów
off
Do pobrania
on
eTwinning
Program eTwinning – Europejska społeczność szkolna


eTwinning to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

Polskie szkoły mogą współpracować ze szkołami w krajach Unii Europejskiej czyli: Austrią, Belgią, Bułgarią, Cyprem, Czechami, Danią, Estonią, Finlandią, Francją, Grecją, Hiszpanią, Holandią, Irlandią, Litwą, Luksemburgiem, Łotwą, Maltą, Niemcami, Portugalią, Rumunią, Słowacją, Słowenią, Szwecją, Węgrami, Włochami, Wielką Brytanią, a ponadto także z: Islandią, Norwegią, Turcją, Republiką Chorwacji, Macedonią i Szwajcarią.

Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce działa na zlecenie Komisji Europejskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji programów „Uczenie się przez całe życie” i „Młodzież w działaniu”. Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning (NSS) jest odpowiedzialne za koordynowanie, rozwój, promocję programu eTwinning oraz monitorowanie podjętych działań. Działalność ta skupia się przede wszystkim na organizowaniu konferencji informacyjnych, warsztatów szkoleniowych, wspomaganiu działań szkół, sprawdzaniu jakości projektów pod względem pedagogicznego i europejskiego podejścia, zbieraniu przykładów dobrej praktyki, publikowaniu ich i rozpowszechnianiu, prowadzeniu narodowego portalu www.etwinning.pl oraz usługi helpdesk pod adresem etwinning@frse.org.pl. NSS współpracuje z istniejącymi już sieciami i inicjatywami oraz instytucjami: MEN, MSWiA, MKiDN, CODN, OEIiZK, Interklasa, Scholaris itp. Ważnym zakresem działalności jest organizowanie ogólnopolskich konkursów na najbardziej interesujące projekty eTwinning.


Nasza szkoła realizuje w roku szkolnym 2013/2014 dwa projekty eTwinning w ramach zajęć dodatkowych z języka angielskiego. Pierwszy z nich to współpraca z francuską szkołą Ecole Saint Coeur i turecką Mev Koleji Ozel Ankara Okullari w projekcie o nazwie "WRITING A STORY". Uczniowie powyższych szkół wraz z uczniami naszej szkoły pracują nad opowiadaniem w języku angielskim. Drugim projektem jest "COOLEMAG" - prowadzony częściowo na platformie eTwinning, a częściowo w oparciu o WordPress. Uczniowie mają możliwość zamieszczania artykułów w języku angielskim i komentowania pracy swojej, jak i innych użytkowników. W projekcie uczestniczy kilka szkół z różnych krajów europejskich min. z Hiszpanii, Francji, Włoch, Rumunii, Czech, Turcji.

Zachęcamy do odwiedzania strony www.inslaroca.cat/coolemag , zapoznawania się z artykułami i komentowania ich.

Na podstawie danych ze strony www.etwinning.pl., zebrała i opracowała: Agnieszka Łęgowik - koordynator działań eTwinning w II LO.
Certyfikaty i programy
    


Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.