Strona główna Galeria Kontakt19 Sierpień 2022 00:31
Menu
O szkole
off
Samorząd Uczniowski
on
Konkursy
on
Sport w szkole
on
Promocja Zdrowia
off
Historia działalności SzPZ
Rekrutacja 2015
off
Współpraca z gimnazjami
on
Zajęcia pozalekcyjne
on
Informatyka
on
Informacje dla maturzystów
off
Do pobrania
on
Kalendarium współpracy

REALIZACJA 2014 (archiwum aktualności)

GOŚCIE Z ZESPOŁU SZKOLNO-GIMNAZJALNEGO NR 3

1 kwietnia gościliśmy uczniów klasy III A, III B i III C z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 3 w Radomsku. Młodzież aktywnie uczestniczyła w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach laboratoryjnych z chemii, fizyki, lekcji matematyki, języka francuskiego, warsztatach języka angielskiego oraz zajęciach koła robotyki. Zajęcia w swoich przedmiotach prowadzili: pani Sylwia Wawrzyniak, pan Sławomir Gajewski, pan Janusz Pachuta, pani Agnieszka Łęgowik i pan Paweł Kapica.
Dziękujemy dyrekcji ZSG Nr 3 za przyjęcie naszego zaproszenia, gimnazjalistom życzymy połamania piór na egzaminie i mamy nadzieję, że spotkamy się z niektórymi z Was już w nowym roku szkolnym.
Tego samego dnia zostaliśmy również zaproszeni do szkoły naszych Gości. Panowie Sławomir Lawenda i Paweł Handydraj zaprezentowali uczniom Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego Nr 3 naszą szkołę i ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Dziękujemy za zaproszenie i zapraszamy do II LO!
SZKOLNY KLUB PRZEDSIĘBIORCZOŚCI U GIMNAZJALISTÓW

24 marca przedstawicielki Młodzieżowych Miniprzedsiębiorstw (Ola, Ada, Patrycja i Kinga) odwiedziły Gimnazjum w Płoszowie. Opowiedzieliśmy o innowacyjnym programie Ekonomia w praktyce, który realizowany jest w klasach II D i II E.
Po prezentacji działalności firm uczniowskich, przeprowadziliśmy warsztaty rękodzieła dla uczniów klasy III. Było bardzo sympatycznie. Szkołę odwiedziliśmy na zaproszenie wychowawczyni klasy III pani Anny Gałek. Dziękujemy i zapraszamy na Dzień Otwarty do II LO!!!
PROMOCJA II LO, ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniach 18 i 19 marca uczennice klasy II D, Ewelina Bartnik i Karolina Bracka, wraz z opiekunem panią Małgorzatą Wojtecką, odwiedziły Publiczne Gimnazjum nr 6 w Radomsku. Dzięki uprzejmości dyrekcji i nauczycieli gimnazjum przeprowadzono lekcję w języku angielskim w ramach projektu "Zdrowo jedz — lepiej żyj!", którego celem jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży. W trakcie warsztatów gimnazjaliści rozwiązywali quiz dotyczący zdrowego stylu życia oraz układali zagadki językowe oraz zasady zdrowego żywienia w języku angielskim. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni, a szkoła otrzymała dyplom potwierdzający uczestnictwo w projekcie. Zajęcia przeprowadzono w klasach pierwszych i drugich gimnazjum. Uczniowie klas trzecich natomiast zostali zapoznani z działalnością II LO oraz ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/2015.
Szczególne podziękowania za umożliwienie przeprowadzenia zajęć należą się dyrekcji gimnazjum oraz pedagogowi szkolnemu za pomoc w organizacji zajęć.
GIMNAZJUM Z PŁAWNA W LICEUM BACZYŃSKIEGO

Dnia 20 marca Gimnazjum z Pławna uczestniczyło w zajęciach w ramach cyklu lekcji promocyjnych dla gimnazjalistów. Nasi goście, gimnazjaliści i towarzyszący im nauczyciele pani Renata Ryszka oraz pani Renata Kucuń-Marchewka, brali udział w 3 lekcjach. Pani Małgorzta Wojtecka, nauczyciel chemii wraz grupą uczniów klasy II biologicznej Justyną Zatoń, Kasią Koćwin, Dawidem Dryją, Wojtkiem Kempą, przeprowadziła lekcję laboratoryjną. Po lekcji francuskiego z panią Anną Smendowską gimnazjaliści opanowali kilka zwrotów i słówek z francuskiego. Uczniowi z klasy II humanistycznej Ola Michalska, Filip Wolski i Damian Sadawa pod kierunkiem pani Agnieszki Łęgowik poprowadzili zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu „Zdrowo jedz-lepiej żyj!”.
Dziękujemy serdecznie i zapraszamy do II LO.
WARSZTATY "THE READER" W RADZIECHOWICACH

W dniu 19 marca 2014 w Publicznym Gimnazjum w Radziechowicach przeprowadzone zostały warsztaty dotyczące szkolnej gazetki w języku angielskim THE READER. Warsztaty przygotowały i przeprowadziły panie Marta Kajc i Agnieszka Łęgowik. Młodzież gimnazjalna miała okazję poznać ofertę zajęć pozalekcyjnych II LO, a w szczególności możliwości jakie otwiera przed uczniami uczestnictwo w projekcie THE READER. W pierwszej części warsztatów gimnazjaliści zapoznali się z dotychczasowymi numerami gazetki i mieli okazję przeczytać przykładowe artykuły autorstwa naszych uczniów; w drugiej części przystąpili do pracy nad własnymi artykułami, które z pewnością ukażą się niebawem w kolejnym numerze naszego magazynu:-) Za umożliwienie przeprowadzenia warsztatów dziękujemy dyrekcji gimnazjum oraz panu Przemysławowi Prajsowi — nauczycielowi języka polskiego.
Zapraszamy do ponownego skorzystania z oferty warsztatów II LO!!!
Opracowała Agnieszka Łęgowik
GOŚCIE Z RADZIECHOWIC

W dniu 14 marca kolejne gimnazjum odwiedziło naszą szkołę. Dzięki przychylności dyrekcji Publicznego Gimnazjum w Radziechowicach Drugich oraz zaangażowaniu pana Przemysława Prajsa, nauczyciela tej szkoły, grupa piętnastu uczniów pod opieką pani Anny Kolmasiak mogła uczestniczyć w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. Lekcję języka angielskiego przygotowały (pod okiem pani Marty Kajc) i przeprowadziły uczennice klasy II E: Malwina Gałwiaczek, Magda Kozłowska i Dominika Bracka.

PROMOCJA II LO, ZDROWEGO STYLU ŻYCIA I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W dniu 6 marca 2014 uczennice klasy II D, Ewelina Bartnik i Aleksandra Kluszczyńska, wraz z opiekunem panią Agnieszką Łęgowik, odwiedziły Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Małych. Dzięki uprzejmości dyrekcji i nauczycieli gimnazjum przeprowadzono warsztaty w języku angielskim w ramach projektu "Zdrowo jedz - lepiej żyj!". W trakcie zajęć gimnazjaliści rozwiązywali krzyżówkę i quiz dotyczący zdrowego stylu życia oraz układali dekalog zdrowego żywienia. Zajęcia przeprowadzono w klasach IA, IB, IIA, IIB i III. Gimnazjaliści zostali również zapoznani z działalnością II LO, a w klasie III dodatkowo przedstawiono ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni zdrowymi przekąskami, a szkoła otrzymała dyplom potwierdzający uczestnictwo w projekcie.
DZIĘKUJEMY MŁODZIEŻY ZA ZAANGAŻOWANIE I OWOCNĄ WSPÓŁPRACĘ! Szczególne podziękowania za umożliwienie przeprowadzenia zajęć należą się dyrektorowi gimnazjum panu Romanowi Jańcowi oraz nauczycielkom - paniom Sylwii Nowak, Gabrieli Patek, Ewie Boryckiej, Annie Pełce i Annie Rulińskiej. Opracowała: Agnieszka Łęgowik

Natomiast 3 marca 2014 uczennice naszej szkoły Iza Kowalczyk i Kinga Beśka (kl. I C) wraz z nauczycielem języka angielskiego Anną Haddani odwiedziły Publiczne Gimnazjum nr 3 w Radomsku . W ramach projektu „Zdrowo jedz – lepiej żyj” przeprowadziły lekcję języka angielskiego w jednej z grup klas III na temat zdrowego odżywiania. Uczennice przeprowadziły quiz w języku angielskim, zabawy językowe oraz zapoznały gimnazjalistów z nowym słownictwem. Uczniowie gimnazjum zostali również zapoznani z działalnością pozalekcyjną naszej szkoły. Najaktywniejszym uczniom wręczono nagrody książkowe oraz zdrowe przekąski. Cała klasa otrzymała dyplom potwierdzający uczestnictwo w projekcie.

GIMNAZJALIŚCI W II LO

Miniony tydzień obfitował w wizyty uczniów z gimnazjum w naszej szkole. Dzięki przychylności dyrekcji Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dobryszycach uczniowie tych szkół mogli uczestniczyć w zajęciach przygotowanych dla nich przez nauczycieli i uczniów II LO. 19.02.2014 r. odwiedziła nas klasa I europejska z wychowawcą panem Tomaszem Mazurem z PG nr 3. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z fizyki, j. francuskiego i j. niemieckiego, a także WF-u w ramach, którego część uczniów ćwiczyła aerobik, a część obserwowała odbywające się w tym czasie w naszej szkole rozgrywki sportowe. Gimnazjaliści mieli także okazję uczestniczyć w warsztatach promujących zdrowie, które częściowo prowadzone były w j. angielskim przez uczniów naszej szkoły.
21.02.2014 r. wybrali się do nas uczniowie z III klasy gimnazjum w Dobryszycach pod opieką nauczyciela języka angielskiego – pani Justyny Kowalczyk.
W przeprowadzenie zajęć zaangażowani byli nauczyciele II LO: panie, N. Król, M. Latała , A. Łęgowik, A. Smendowska oraz panowie S. Gajewski, P. Handydraj, S. Lawenda. Wszystkim zaangażowanym nauczycielom dziękujemy. Mamy również nadzieję, że zaproponowane przez nas zajęcia odpowiadały oczekiwaniom uczniów gimnazjum i że jeszcze się spotkamy w II LO :). Opracowała: Natalia Król

CZERWONY KAPTUREK z II LO W ZSG nr 7

W środę 18.12.2013 r. w budynku ZSG nr 7 odbyło się przedstawienie w j. francuskim pt. "Le Petit Chaperon Rouge et Noel" (Czerwony Kapturek i Boże Narodzenie). W przedstawieniu wzięło udział piętnaścioro uczniów PG nr 3 z klasy I a europejskiej, którzy od trzech miesięcy u siebie w szkole uczą się j. francuskiego pod kierunkiem p. Anny Smendowskiej - nauczyciela II LO. Młodzi aktorzy z powodzeniem zmierzyli się z niełatwym tworzywem, jakim jest język Baudelaire'a i przybliżyli widzom świąteczną przygodę Kapturka i wilka. Zarówno zajęcia, jaki występ, odbyły się w ramach współpracy PG nr 3 i II LO oraz w ramach projektu "Łódzkie bardziej francuskie" pod patronatem Ambasadora Francji w Polsce. To wyjątkowe przedsięwzięcie nie mogłoby jednak dojść do skutku, gdyby nie życzliwość i wsparcie dyrektor ZSG nr 7 - pani Aleksandry Gniłki oraz wychowawcy klasy Ia europejskiej z PG nr 3 - pana Tomasza Mazura, którzy dodawali otuchy młodym aktorom swoją obecnością. Wśród licznie zgromadzonych gości byli również: przedstawiciel Ambasady Francji w Polsce zaangażowany w projekt "Łódzkie bardziej francuskie" - pan Denis Gerard, pani Iga Borowiecka-Grzywacz - nauczyciel ZSG nr 7 i II LO, która była autorką dekoracji do przedstawienia, przedstawiciele grona obu szkół, rodzice, koleżanki i koledzy młodych artystów. W czasie trwania przedstawienia można było m.in. zjeść coś dobrego, kupić koszulki, kartki czy zapach do szafy na 7 stoiskach miniprzedsiębiorstw z II LO, nad którymi opiekę sprawują p. Sylwia Wawrzyniak i p. Renata Langier.

LEKCJA DLA GIMNAZJALISTÓW

24 września o 8.00 w sali 137 odbyła się lekcja j. angielskiego dla uczniów z kl. II d Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku. Dzięki przychylności dyrekcji obu szkół (PG nr 3 i II LO), a także zaangażowaniu wychowawcy klasy II d p. Jolanty Janik z PG nr 3 i nauczycielki II LO p. Anny Smendowskiej, uczniowie gimnazjum mieli możliwość uczestniczenia w lekcji rozwijającej umiejętność komunikacji w j. angielskim. Na lekcji prowadzonej przez p. Natalię Król wykorzystano techniki i metody, z którymi prowadząca zapoznała się podczas pobytu w Canterbury w ramach programu Comenius w 2011 r.. Zajęcia niemal w całości zostały przeprowadzone w j. angielskim, czemu z łatwością sprostali uczniowie gimnazjum, chętnie biorąc udział w proponowanych im formach aktywności językowej. Mieli też możliwość pozytywnie zweryfikować swoje umiejętności i zmierzyć się z ćwiczeniami językowymi, które proponuje się także uczniom II LO. Mamy nadzieję, że wspomniana lekcja zapoczątkuje owocną współpracę obu szkół.
Certyfikaty i programy
    


Monografia II LO
Rezerwacji lub zakupu monografii wydanej z okazji jubileuszu szkoły można dokonać na stronie internetowej LINK.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniałeś hasła?
Kliknij TUTAJ.